PILNE: Nowa naklejka zamiast tablic rejestracyjnych! W życie wchodzą nowe przepisy

PILNE: Nowa naklejka zamiast tablic rejestracyjnych! W życie wchodzą nowe przepisy

przepisy-naklejka-tablice-rejestracyjne

Podaj dalej

Masz dość przednich tablic rejestracyjnych psujących wygląd twojego samochodu? Być może nadszedł czas na przenosiny do Kalifornii, która po 7 latach testów wprowadza nowe przepisy. Ten stan będzie oferował alternatywę dla metalowych przednich tablic rejestracyjnych, którą będzie… nowa naklejka. 

Nowe przepisy wchodzą w życie

przepisy-naklejka-tablice-rejestracyjne
fot. LPW

Zamiast wiercić otwory w przednim zderzaku, lub dodawać plastikowe podkładki, Kalifornia pozwoli swoim mieszkańcom umieścić naklejkę z tablicą rejestracyjną z przodu samochodu. Oznacza to, że Kalifornijczycy nie muszą już martwić się o brzydkie przednie panele, które rujnują stylizację ich samochodów. Nowe przepisy poprzedzone zostały 7 latami testów. 

W Stanach Zjednoczonych zasady dotyczące przednich tablic rejestracyjnych są określone przez same stany. A z 50 stanów USA, aż 31 wymaga użycia przedniej tablicy rejestracyjnej. Wszyscy wiemy, że nie komponuje się to zbyt dobrze z wyglądem samochodu, a także z aerodynamiką tak często pożądaną przez producentów. Dotyczy to zwłaszcza samochodów sportowych, których przód jest zwykle mniejszy i zdominowany przez wloty powietrza. 

Przednie tablice rejestracyjne w formie naklejki

przepisy-naklejka-tablice-rejestracyjne
fot. freepik

W 2013 roku rządzący zleciły kalifornijskiemu DMV zbadać alternatywy dla przedniej tablicy rejestracyjnej. W ustawie czytamy: „Niniejszy projekt ustawy upoważniłby departament do ustanowienia programu pilotażowego, który ma zostać zakończony nie później niż 1 stycznia 2017 roku. Wszystko po to, aby zastosować alternatywy dla naklejek, zakładek, czy tablic rejestracyjnych. 

Takie przepisy badał również stan Teksas, ale najlepszym pomysłem popisała się firma License Plate Wraps (LPW) z Kalifornii. Przetestowali swoje naklejki na 28 pojazdach używanych przez policję w 2015 roku. Naklejkę zamiast tablicy rejestracyjnej nowe przepisy umożliwiają teraz mieszkańcom Kalifornii. 

Aby otrzymać przednią tablicę rej stacyjną w formie naklejki, wystarczy aby mieszkańcy Kalfironii weszli na stronę LPW i podali informację o swoich tablicach. Klienci mogą wybierać spośród 8 dostępnych wzorów tablic, które obejmują także unikalne projekty. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News