PILNE: Strajk na stacjach paliw! Będą ogromne utrudnienia jeszcze przed świętami?

PILNE: Strajk na stacjach paliw! Będą ogromne utrudnienia jeszcze przed świętami?

Podaj dalej

Paliwo na stacjach benzynowych wciąż jest horrendalnie drogie. Za benzynę lub olej napędowy musimy zapłacić wciąż w okolicach 6 zł/litr, ale to chyba nie jedyne problemy, z jakimi mierzyć będą się kierowcy. Ekspert Auto Express nawołuje bowiem do strajku na stacjach paliw. Czy problemy będą miały miejsce jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia? Wyjaśniamy. 

Paliwo i jego ceny są niejasne

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny

Wysoka cena za paliwo wynika z wielu czynników – przede wszystkim związana jest z wysoką ceną ropy. Ta jednak ostatnio nieco potaniała, co kierowcy mogli odczuć kilkugroszowym spadkiem na stacjach benzynowych. 

W Wielkiej Brytanii paliwo wciąż jest jednak bardzo drogie, a eksperci nawołują kierowców do bojkotowania stacji benzynowych. Wszystko za sprawą podstępnego sekretu stosowanego przez wielu sprzedawców. Brytyjscy kierowcy tankują bowiem paliwo po cenach dalekich od hurtowych. 

Ale jest jeszcze jeden trik, który stosują. Mianowicie – podają cenę za galon, a nie za litr. To oznacza, że nieuważni kierowcy nie wiedzą tak naprawdę, za ile tankują swoje paliwo. Dopiero gdy kierowca podjedzie blisko i wysiądzie z auta zauważy małe, czasami bardzo słabo oświetlone ceny paliwa za litr. 

Ile litrów to galon?

Przede wszystkim, kto wie ile to galon? Nikomu zza kierownicy nie będzie chciało się tego przeliczać, poza tym po co komu wiedzieć, że galon to dokładnie 4,546 litra? Przemysł naftowy i detaliści paliw w Wielkiej Brytanii dokładnie tego chcą. Kierowcy dowiadują się ile mają zapłacić tak naprawdę dopiero w momencie, gdy podejdą do kasy. 

Ekspert portalu Auto Express nawołuje brytyjskich kierowców aby ci zastrajkowali i nie tankowali na stacjach, które nie podają ceny za litr. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News