PILNE: Strajki na stacjach - w co 3 dystrybutorze brakuje paliwa! Ogromne utrudnienia dla kierowców ...

PILNE: Strajki na stacjach - w co 3 dystrybutorze brakuje paliwa! Ogromne utrudnienia dla kierowców ...

dodatek-na-paliwo

Podaj dalej

Paliwo wkrótce znów może okazać się tematem numer 1. Pierwsze oznaki nadchodzących problemów pojawiają się już w Wielkiej Brytanii, gdzie doszło do serii zamknięć stacji benzynowych w miniony weekend. W całym kraju są problemy z zaopatrzeniem, a do tego pojawiają się protesty. 

Paliwo wkrótce się skończy?

paliwo-mandat-za-zbyt-wysokie-spalanie

Grupa protestacyjna Just Stop Oil twierdzi, że jej wysiłki związanie z zablokowaniem stacji i terminali naftowych będą kontynuowane. Grupa powiązana z Extinction Rebellion wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że kilkunastu jej członków jest zamkniętych w rurociągach w terminalu Inter w Essex. Wiele osób wciąż blokuje tunel pod główna trasą dojazdową do terminala w Warwickshire. Paliwo wkrótce będzie w Wielkiej Brytanii na ustach wszystkich, gdy w końcu go zabraknie. 

Grupa twierdzi również, że ponad 400 osób wzięło udział w akcjach mających na celu zatrzymanie operacji w krytycznych skaldach dostaw. Rozpoczęły się na początku kwietnia i z powodzeniem wstrzymywały operację nawet na tak długi czas jak 24 godziny. Obecnie w południowej Anglii 1 na 3 stacji benzynowych są zamknięte. Paliwo z ich dystrybutorów już zniknęło. 

Rzecznik Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej: – Protesty Just Stop Oil w niektórych terminalach naftowych doprowadziły w ciągu ostatnich kilku dni do krótkoterminowych zakłóceń. Paliwo nie mogło być dostarczane. Policja pracuje nad usunięciem protestujących z miejsc, aby można było wznowić normalne dostawy. Ściśle współpracujemy z przemysłem, aby utrzymać dostawy. Opinia publiczna powinna normalnie kupować paliwo.

paliwo-znizka-dla-najbogatszych
fot. freepik

Kierowcy są wściekli

Wielu kierowców wyraziło oburzenie z powodu protestów i wynikających z nich zamknięć stacji benzynowych. Zastępca komendanta policji w Essex powiedział natomiast dla Daily Mail, że nadzorowanie protestów kosztowało w zeszłym tygodniu ponad milion funtów. Policja chce, aby przemysł naftowy zapewnił na miejscu większe bezpieczeństwo, aby w przyszłości szybciej „zająć się protestującymi”. 

Priti Patel, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, powiedziała:Ciężko pracujący ludzie w naszym kraju widzą, jak samolubni, fanatyczni i szczerze niebezpieczni są tak zwani aktywiści. Zatrzymują ich życie, blokując paliwo. Partia Pracy wielokrotnie głosowała przeciwko naszym propozycjom, które dałyby policji dodatkowe uprawnienia do radzenia sobie z tym ekologicznym tłumem. Policja ma moje pełne poparcie w robieniu wszystkiego, co konieczne, aby zaradzić tej uciążliwości.

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Podczas gdy paliwo w Wielkiej Brytanii pozostaje bardzo drogie w związku z wojną w Ukrainie, do tej pory nie było mowy o niedoborach. W wyniku tej akcji aż 1/3 stacji nie miała jak zaoferować swoim klientom benzyny, czy Diesla. Aby zagwarantować paliwo, Borys Johnson spotkał się niedawno z ministrami OPEC, podczas gdy prezydent Joe Biden ogłosił środki mające na celu zwiększenie dostaw z krajowych rezerw strategicznych ropy naftowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News