PILNE: Stacje benzynowe wyświetlą nowe ceny przy dystrybutorze. Kierowcy, nie dajcie się nabrać!

PILNE: Stacje benzynowe wyświetlą nowe ceny przy dystrybutorze. Kierowcy, nie dajcie się nabrać!

diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Kierowcy zdążyli przyzwyczaić się, że stacje benzynowe wyświetlają ceny za paliwo – benzynę, Diesel i LPG. Są one dobrze widoczne, więc jeszcze przed wjechaniem na teren stacji, dobrze wiemy ile zapłacimy za litr drogocennego surowca. Jedna ze stacji pokazuje jednak, jak będzie wyglądało to w przyszłości. 

Nie tylko paliwo

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Jedna ze stacji zlokalizowanych w Denver nie wyświetla już cen tylko za tradycyjne paliwo. Operator stacji postanowił wyświetlać pod benzyną czy Dieslem ceny za… energię elektryczną. To  pokazuje, jak będą wyglądały nasze stacje w przyszłości, a także może wprowadzić niemałe zamieszanie. 

Marka chce tym samym zapewnić kierowcom „nowoczesną wygodę”. Stacja rzeczywiście oferuje kierowcom nie tylko paliwo. Na jej terenie znajdują się także dwie ładowarki pądu stałego o mocy 50 kW. Każda wyposażona jest zarówno w złączne CCS, jak i wtyczkę CHAdeMO do ładowania Nissana Leaf i podobnych. 

Jak wynika z raportów, ceny ładowania na tej stacji oscylują na poziomie 0,75 zł za kilowatogodzinę. To bardzo konkurencyjna cena dla tego obszaru, więc nie możemy dziwić się, że chcą reklamować nie tylko paliwo. W każdym razie – duży cyfrowy znak pokazuje, że na tej konkretnej stacji można naładować elektryka i od razu wiemy, ile będzie to kosztowało. Może w przyszłości będzie wyświetlana też informacja o zajętości i pozostałym czasie ładowania obecnie podpiętych samochodów?

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – unaihuiziphotography

Wyrosną jak grzyby po deszczu

Dyrektor operacyjny Choice Market: – Szczerze mówiąc, to bardzo dobra stawka. Nasza stacja oferuje coś innego i oczywiście chcemy, żeby ludzie czuli się komfortowo. 

Co więcej, marka stawia na zdrowe, wysokiej jakości opcje żywieniowe. Połączenie oferty żywności wysokiej jakości z ładowaniem pojazdów elektrycznych ma sens. Według Kipfera, typowi użytkownicy przestają się ładować w około 30-50 minut. W takim razie celem sklepu spożywczego jest zaproszenie klientów na filiżankę kawy i przekąskę. 

W przypadku stacji benzynowych z ładowarkami EV sensowne jest reklamowanie cen prądu. Ponieważ ładowarki zaczynają się rozmnażać obok dystrybutorów, spodziewaj się, że więcej stacji podąży za przykładem wyznaczonym przez Choice Market.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News