PILNE: W grudniu stacje benzynowe zamknięte na 3 dni! Benzyna, Diesel i LPG niedostępne w całym kraju

PILNE: W grudniu stacje benzynowe zamknięte na 3 dni! Benzyna, Diesel i LPG niedostępne w całym kraju

paliwo stacja paliw symulator gas station simulator

Podaj dalej

Protest stacji benzynowych potrwa 3 dni – kierowcy w ich trakcie nie będą mogli zatankować swoich samochodów. Benzyna, Diesel i LPG będą niedostępne przez 72 godziny, na które został zaplanowany protest pracowników stacji benzynowych. Ich powód to przede wszystkim brak poprawek w obszarach usługowych. Planując swoją podróż kierowcy muszą wziąć pod uwagę te daty.

Benzyna, Diesel i LPG niedostępne

ceny paliw diesel
fot. freepik

W połowie października agencje zarządzające stacjami benzynowymi zapowiedziały protest. Godziny i daty do zapamiętania dla osób podróżujących samochodem to godzina 22:00 we wtorek 13 grudnia, gdy rozpocznie się protest. Jego zakończenie zostało zaplanowane na piątek 16 grudnia. W sumie 72 godziny – jak będzie wyglądało zatrzymanie pracy?

Protest autostradowych stacji benzynowych we Włoszech ma na celu restrukturyzację obszarów obsługi ruchu. Tekst pojawił się już półtora miesiąca temu i dotyczy on zamknięcia, również poprzez blokadę odmawiania koncesji, co najmniej 1/3 stacji benzynowych w kraju. 

W praktyce, restrukturyzacja sieci ma być odchudzona i bardziej zrównoważona ekonomicznie. Ale misja zakończyłaby się całkowitym fiaskiem, mimo apeli skierowanych zarówno do poprzedniego, jak i obecnego rządu Włoch. 

Stacje wymagają poprawy

paliwo stacja paliw symulator gas station simulator
fot. freepik.com – Tartenisz

Wszystko wskazuje na to, że projekt dekretu międzyministerialnego, który krążył od ostatnich dni ostatniej kadencji, ma na celu zachowanie przegniłego systemu. Pozwalał on i pozwala w tych warunkach koncesjonowanym firmom, aby cieszyły się ogromnymi dochodami z pozycji, korzystały z dobra publicznego. 

Jak czytamy w tekstach organizacji, każdy obywatel przekonał się na własny koszt o stanie absolutnej degradacji, jakiej uległy autostradowe stacje benzynowe. I to zarówno pod względem cen za paliwo, jak i gastronomii. Chodzi naturalnie o zupełnie nienormalne i nierynkowe warunki i standardy jakości. 

Potwierdza się tym samym zgłoszony w Komisji protest pracowników stacji benzynowych w sprawie strajku w służbach publicznych. Zostali oni wezwani do „uruchomienia procedur schładzania i uzgadniania sporów zbiorowych w interesie narodowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami”. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News