PILNE: Skoda rozpoczęła sprzedaż nowego najtańszego modelu! Jest większy i tańszy od Fabii [ZDJĘCIA]

PILNE: Skoda rozpoczęła sprzedaż nowego najtańszego modelu! Jest większy i tańszy od Fabii [ZDJĘCIA]

skoda-slavia-nowe-ceny-7

Podaj dalej

Skoda w ostatnich latach zasłynęła z dobrego stosunku ceny do jakości, choć obecnie samochody z Czech dość mocno podrożały. Ma na to wpływ oczywiście sytuacja geopolityczna, ale jest światełko w tunelu. Czeski producent właśnie rozpoczął sprzedaż swojego najtańszego modelu, który kosztuje mniej niż podstawowa Fabia. 

Najtańsza Skoda trafiła do sprzedaży

skoda-slavia-nowe-ceny
fot. Skoda

W Europie oferta Skody pozostaje niezmieniona jeśli chodzi o tanie modele. Unia Europejska i jej przepisy dość skutecznie „zabiły” klasę najmniejszych samochodów, które nie są już tak tanie i atrakcyjne jak kiedyś. Ale w innych miejscach na świecie Skoda może zaoferować naprawdę kuszący samochód. 

Skoda Fabia z trzycylindrowym silnikiem bez turbo kosztuje obecnie ponad 65 000 zł. Scala z nieznacznie lepszą technologią zaczyna się od prawie 80 000 zł, a Octavia z silnikiem 1.0 TSI od 98 000 zł. 

skoda-slavia-nowe-ceny
fot. Skoda

Sytuacja związana z rosnącymi kosztami i niewystarczającą podażą po stronie produkcyjnej są oczywistymi powodami podwyższenia cen. Skoda nie wszędzie ma jednak taką samą ofertę. 

Tańsza i większa niż Fabia

W Indiach czeski producent ma prostsze i znacznie tańsze modele, choć niedostępne w Europie. Ostatni z nich nazywa się Slavia i został zaprezentowany pod koniec zeszłego roku. Samochód nie jest wcale najmniejszy, nie jest też najmniej wydajny, czy najgorzej wyposażony. To bardzo przyzwoity samochód w dobrej cenie, dzięki czemu zbiera świetne noty. 

skoda-slavia-nowe-ceny
fot. Skoda

Na początku roku Skoda rozpoczęła produkcję seryjną, a Slavia trafiła do sprzedaży w marcu. Pomimo trudnej sytuacji na świecie, Czechom udało się dotrzymać słowa. Wersja Active 1.0 TSI z manualem rozpoczyna się 1,069 mln rupii indyjskich, czyli od 60 000 zł. To o około 5000 zł mniej, niż kosztuje Fabia. Za topową wersję Style z silnikiem 1.5 TSI i automatyczną skrzynią biegów trzeba będzie zapłacić 1,779 mln rupii, czyli 99 000 zł. 

Dobre wyposażenie i kuszące silniki

skoda-slavia-nowe-ceny
fot. Skoda

Slavia ma 4,54 m długości i rozstaw osi 2,65 m, dzięki czemu będzie jednym z największych w swoim segmencie. Bagażnik pomieści 521 litrów, a po złożeniu siedzeń znacznie więcej. Wnętrze jest podobne do Fabii, a wyposażenie uwzględnia wszystkie potrzeby – klimatyzację, cyfrowy wyświetlacz instrumentów i sympatyczne wnętrze. 

Pod maską pracuje albo 1-litrowe turbo o mocy 116 KM, albo 1.5 o mocy 150 KM. Dostępne są też manualne skrzynie biegów albo 7-stopniowe DSG. To wszystko brzmi naprawdę dobrze, ale jak wspomnieliśmy, u nas możemy tylko pomarzyć o takim samochodzie. 

skoda-slavia-nowe-ceny
fot. Skoda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News