PILNE: Skoda pokazała zupełnie nową Fabię! Jest większa i bardziej oszczędna - będzie w Polsce hitem! [ZDJĘCIA]

PILNE: Skoda pokazała zupełnie nową Fabię! Jest większa i bardziej oszczędna - będzie w Polsce hitem! [ZDJĘCIA]

11_fabia_monte_carlo

Podaj dalej

Skoda pokazała dziś oficjalnie swój najnowszy model Fabii. Poznaliśmy ostateczny kształt miejskiego super-mini, a także poznaliśmy jednostki napędowe, jakie znajdą się pod jej maską. Ten model ma szanse stać się w Polsce ogromnym hitem. 

Nowa Skoda Fabia będzie hitem?

11_fabia_monte_carlo

Nowa Skoda Fabia Monte Carlo dopełnia czwartą generację gamy modelowej kompaktowego bestsellera marki. Wariant Monte Carlo symbolizuje rajdowe korzenie czeskiego producenta. Najbardziej charakterystycznymi cechami samochodu są czarne elementy nadwozia oraz sportowe akcenty we wnętrzu. 

Wariant Monte Carlo na polskim rynku dostępny będzie z silnikami o mocy od 80 KM do 150 KM. Nowa wersja będzie miała trzy silniki benzynowe do wyboru: 1.0 MPI (80KM), 1.0 TSI (110 KM) oraz czterocylindrowy 1.5 TSI (150 KM). 

Skoda Fabia oparta jest o modułową platform MQB-A0 Grupy VW. Charakteryzuje się dynamicznym i emocjonującym designem, a wszystko podkreślają czarne akcenty, jak na przykład efektowny grill, czy przednie i tylne spojlery. Nie zabrakło też dyfuzora i felg aluminiowych w rozmiarach od 16 do 18 cali. 

11_fabia_monte_carlo

Duże felgi i pełno wyposażenia

Reflektory mają w standardzie technologię LED i światła przeciwmgielne. Nowa Fabia Monte Carlo wyjeżdża z fabryki na czarnych, 16-calowych felgach Proxima z plastikowymi nakładkami. W opcjonalnym wyposażeniu są także 17-calowe obręcze Procyon, również z nakładkami Aero i błyszczącym czarnym wykończeniem, oraz 18-calowe obręcze kół Libra. 

Dzięki wyrafinowanym detalom, takim jak aktywnie regulowana przesłona chłodnicy w dolnym wlocie powietrza w przednim zderzaku, najnowsza Skoda Fabia wyznacza nowy punkt odniesienia w swoim segmencie, ze współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym od 0,28 (cd). 

11_fabia_monte_carlo

Jest większa i bardziej oszczędna

Aby jeszcze bardziej poprawić aerodynamikę, aktywnie regulowane listwy żaluzji chłodzącej zamykają się automatycznie, gdy nie ma potrzeby chłodzenia. Daje to oszczędność paliwa do 0,2 l na 100 km podczas jazdy ze stałą prędkością 120 km/h. Na każdy kilometr przejechany z zamkniętą przesłoną, nowa Fabia emituje do pięciu gramów mniej CO2. Aby zapewnić wysoki poziom chłodzenia lub uwzględnić krótkie przestoje, system otwiera przesłonę, aby do środka mogła wpłynąć maksymalna ilość powietrza. 

11_fabia_monte_carlo

Powiększone wnętrze nowego modelu zostało wyposażone w sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. A także trójramienną kierownicę wielofunkcyjną, wykończoną skórą z eleganckimi przeszyciami. Wnętrze utrzymane jest w znacznej części w kolorze czarnym, z ozdobną listwą deski rozdzielczej, częściami konsoli środkowej i klamkami drzwi z odcieniem czerwieni. Podłokietniki na przednich drzwiach i dolną część deski rozdzielczej wykończono wzorem z efektem włókna węglowego. Gama standardowego wyposażenia modelu Fabia Monte Carlo obejmuje również nowe oświetlenie Ambiente LED. Oświetla ono dekoracyjne wykończenie deski rozdzielczej na czerwono. Skoda może zostać dodatkowo zaopatrzona w wiele funkcji bezpieczeństwa i komfortu, a także w nowoczesny system infotainment.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News