PILNE: Skoda podała kolejne szczegóły "Lamborghini dla ubogich"! To będzie murowany hit [ZDJĘCIA]

PILNE: Skoda podała kolejne szczegóły "Lamborghini dla ubogich"! To będzie murowany hit [ZDJĘCIA]

skoda-enyaq-lamborghini-dla-ubogich

Podaj dalej

Gdy tylko Skoda zapowiedziała swój nowy model „coupé”, ten od razu zyskał przydomek „Lamborghini dla ubogich”. I wcale się nie dziwimy, a kolejne informacje udostępniane przez czeskiego producenta tylko to potwierdzają. Skoda zaprezentuje swój nowy model 31 stycznia 2022 roku, a dziś poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące Enyaqa Coupe iV. 

Skoda – „Lamborghini dla ubogich”

skoda-enyaq-lamborgini-dla-ubogich-1

Czeski odpowiednik Volkswagena ID.5 i Audi Q4 Sportback E-Tron za sprawą swoich kształtów został przez dziennikarzy okrzyknięty „Lamborghini dla ubogich”. Dziś Skoda niejako potwierdziła te słowa, bowiem ich coupé będzie miało imponująco niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,234. To nawet lepszy wynik niż Tesla Model Y! 

Skoda twierdzi więc, że jej nowy elektryczny samochód będzie najbardziej elegancki w swojej klasie. Zeroemisyjny SUV o stylistyce coupé nie będzie miał jednak takiego współczynnika oporu w całej gamie. Najbardziej aerodynamiczna konfiguracja dostępna będzie bowiem jako opcja. Ale różnice raczej nie będą ogromne i inne wersje także powinny mieć przewagę nad dwoma wspomnianymi wyżej modelami opartymi na platformie MEB.

Bardziej efektywne aerodynamicznie nadwozie przełoży się na nieco lepszy zasięg, który wynosi maksymalnie 497 km dla Audi i 520 km dla VW. Skoda ogłosiła już, że najbardziej wydajna wersja Enyaq Coupe iV będzie w stanie przejechać aż 535 kilometrów bez konieczności ładowania. 

Świetny zasięg i wysoka moc

skoda-lamborghini-enyaq-coupe-2

Dla porównania, konwencjonalnie stylizowany Enyaq ma maksymalny zasięg 510 kilometrów i znacznie wyższy Cd (współczynnik oporu) wynoszący 0,247. Nadchodzące coupé będzie oferowane w wersjach „60” i „80” z napędem na tylne koła, a także w wersji z dwoma silnikami 80x z napędem na wszystkie koła. Do wyboru będą dwa akumulatory (62 kWh i 82 kWh) oraz trzy wersje mocy (177 KM, 201 KM i 261 KM). 

Nawet jeśli będzie to SUV zorientowany na design, praktyczność wciąż będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Pojemność bagażnika zmniejszy się tylko o 15 litrów do 570 litrów przy rozłożonych tylnych siedzeniach. Prześwit z tyłu może trochę ucierpieć, ale nie ma się o co martwić. Jak na ironię, choć jest to wersja coupé, gdzie o 1 mm wyższa i 4 mm dłuższa niż standardowy Enyaq. Rozmiar felg aluminiowych będzie się wahać od 19 do 21 cali. A dla tych których nie stać na BMW, będzie także podświetlany grill. 

skoda-enyaq-lamborghini-dla-ubogich-2

Światowa premiera będzie miała miejsce pod koniec przyszłego miesiąca. Zamówienia na pierwsze Skody Enyaq Coupe iV powinny zacząć się jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News