PILNE: Sieć sklepów LIDL wprowadza ogromne zmiany dla kierowców! Będzie dużo drożej ...

PILNE: Sieć sklepów LIDL wprowadza ogromne zmiany dla kierowców! Będzie dużo drożej ...

lidl-wprowadza-zmiany

Podaj dalej

Popularna sieć sklepów LIDL wprowadza ogromne zmiany dla swoich kierowców. Niemiecka firma rezygnuje z aut elektrycznych na baterie po tym, jak napotkała ogromne problemy. Elektryczne ciężarówki miały zabezpieczyć potrzeby firm logistycznych, jednak zalety są dużo mniejsze od wad. Teraz zmieni się wszystko. Na szczęście kosztów nie poniosą klienci.

LIDL wprowadza ważne zmiany dla swoich kierowców

lidl-wprowadza-zmiany
fot. freepik.com

W ostatnich latach firmy, a także rządzący, próbują zaprezentować samochody elektryczne jako jedyną możliwość transportu przyszłości. Ale nikt nie starał się rozwiązać ich oczywistych problemów, które przecież można było przewidzieć. Ucierpiał na tym m. in. LIDL, który wybierze droższą, ale bardziej wydajną technologię.

Wykorzystanie paliw kopalnych do napędzania samochodów jest wciąż najprostszym procesem. Fani aut elektrycznych będą mówić, że ich auta zamieniają prąd w ruch ze sprawnością 90%. Ale musimy pamiętać o całym procesie i problematycznym ładowaniu. 

Ponadto, samochody elektryczne generują wiele pytań bez jednoznacznych odpowiedzi. Jak długo wytrzymają baterie? Czy energia elektryczna naprawdę jest taka czysta? Przecież trzeba ją gdzieś wytworzyć… Jaki jest koszt przechowywania i ochrony takiego rodzaju paliwa? 

Wodór lepszy od elektryka

Nie możemy zapominać też o kosztach, jakie związane są z samym zakupem tego rodzaju samochodów. Mimo ogólnych podwyżek i wszechobecnej drożyzny, auta z silnikami typu Diesel wciąż są dużo tańsze. 

lidl-wprowadza-zmiany
fot. LIDL

Przy wszystkich tych niejasnościach, na problemy natrafił niemiecki LIDL, a konkretnie jego francuska filia. Dowiadujemy się, że duże centrum logistyczne zlokalizowane w Carquefou pozbywa się akumulatorowych wózków widłowych i zastępuje je… wodorowymi. Wygląda na to, że nawet ta technologia jest łatwiejsza i tańsza w obsłudze. 

LIDL twierdzi, że w ten sposób wystarczy tylko połowa wózków, które nie będą musiały spędzać godzin przy ładowarkach. Wystarczy uzupełnić wodór – i gotowe. To proste jak tankowanie. Akumulatorowe wózki nadają się do użytku tylko przez 50% czasu, podczas gdy wodorowe przez 97%.

Co przyniesie przyszłość?

Ponadto, mają dużo dłuższą żywotność (do 10 lat) w porównaniu do swoich poprzedników (3 do 5 lat). LIDL dodaje, że z dokładnie tych samych powodów, będzie stosował wodór w swoich ciężarówkach. 

To żadna wyrocznia, ale pokazuje, że nie tylko energia elektryczna może stanowić o przyszłości. Oczywiście, wodór również wydaje się być utopijny, ale dla takich firm jak LIDL wciąż okazuje się być lepszy od elektryczności. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News