PILNE: Rząd zapowiedział 500 zł dla korzystających z LPG! "Pakiet pomocowy jest gotowy do wdrożenia"

PILNE: Rząd zapowiedział 500 zł dla korzystających z LPG! "Pakiet pomocowy jest gotowy do wdrożenia"

paliwo-rzad-lpg

Podaj dalej

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu minister środowiska Anna Moskwa zapowiedziała pakiet pomocowy dla Polaków. Pieniądze przeznaczone na ogrzewanie naszych domów otrzymają nie tylko ci, którzy korzystają z węgla. Wśród wymienionych także ci korzystający z LPG. 

Rząd rozszerza pakiet pomocy

Pakiet pomocowy od rządu jest gorącym tematem od kilku dni. Początkowo pieniądze miały trafić tylko do tych, którzy ogrzewają swoje domy węglem. Teraz rząd zapowiedział jednak rozszerzony (również o LPG) pakiet pomocowy.

Anna Moskwa: – To kwoty blokujące wszystkie podwyżki na ciepło, bez względu, jakie jest źródło. Jeśli chodzi o ciepłownictwo systemowe i prąd, jest to najbardziej efektywne źródło, gdzie nie ma i nie będzie podwyżek cen. Ustawa jest gotowa, kompleksowe rozwiązanie jest gotowe. 

Rządzący oprócz 3000 zł dodatku na węgiel, proponują także pomoc dla gospodarstw korzystających z innych źródeł ciepła. Ile pieniędzy otrzymają konkretne domostwa? Wszystko zależy od źródła ciepła:

Pelet, Olej, Drewno i LPG:

  • Pelet – 3000 zł 
  • Olej opałowy – 2000 zł
  • Drewno – 1000 zł 
  • LPG – 500 zł 

Jak widzimy, na liście brakuje prądu, jednak jak wynika z wypowiedzi minister Moskwy, w tym aspekcie nie spodziewane są żadne podwyżki. Wiele gospodarstw w Polsce korzysta z ogrzewania gazowego – LPG – dla których pakiet wsparcia został ustalony na poziomie 500 zł. 

Jeśli chodzi o odbiorców nietaryfowanych, rząd zapowiedział, że wsparcie będzie odbywało się na poziomie gminy i będzie adekwatne do aktualnego poziomu cen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News