PILNE: Rząd zmienia "obowiązek redukcyjny" na paliwo. Benzyna i Diesel w zupełnie nowych cenach!

PILNE: Rząd zmienia "obowiązek redukcyjny" na paliwo. Benzyna i Diesel w zupełnie nowych cenach!

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Jednym z elementów składających się na paliwo wlewane do naszych samochodów jest mieszanka biopaliw. Okazuje się, że jednym z dobrych sposobów na obniżenie ceny przy dystrybutorach, jest obniżenie obowiązku redukcyjnego. Benzyna i Diesel będą dostępne dla tych kierowców w zupełnie nowych cenach. 

Diesel w nowych cenach

benzyna diesel ceny
fot. pixabay

Finlandia, podobnie jak Szwecja, ma jedne z najwyższych na świecie cen za benzynę i Diesel. Podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę stało się to wyjątkowo bolesne dla przewoźników, rolników, a także zwykłych kierowców. Obecnie fińska cena paliw jest o około 50 groszy niższa niż w Szwecji, gdzie mamy najdroższe paliwo w całej Unii Europejskiej. 

Fiński rząd zdecydował się już w tym roku na czasowe obniżenie obowiązku redukcyjnego z 19,5% do 12%. Decyzja zapewni kierowcom tańsze paliwo. 

W ubiegłym tygodniu Finowie podjęli ważny krok w walce z drożyzną na stacjach. Oznacza to, że Finlandia może zredukować mieszankę droższych biopaliw w oleju napędowym, co przełoży się na niższe ceny już w tym roku. 

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Biopaliwa nie takie kolorowe, jak je malują

Zmniejszenie przez Finlandię obowiązku redukcyjnego jest największym, jakiego dokonał jakikolwiek kraj UE podczas kryzysu paliwowego. Fińscy politycy mają nadzieję, że obniżka pozwoli na to, aby kierowcy tankowali benzynę i Diesel o około 60 groszy taniej. 

Szwecja ma obecnie obowiązek redukcji na poziomie 30,5% i postanowił wstrzymać jakiekolwiek zmiany w tym temacie. Trwa również dochodzenie w sprawie poziomu obowiązku redukcyjnego, które powinno zakończyć się jesienią br. Żaden inny kraj Unii Europejskiej nie ma obecnie wyższej mieszanki biopaliw niż Szwecja. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News