PILNE: Rewolucja na stacjach benzynowych! Wycofują benzynę i Diesel. Zamiast paliwa będą elektryczne ładowarki

PILNE: Rewolucja na stacjach benzynowych! Wycofują benzynę i Diesel. Zamiast paliwa będą elektryczne ładowarki

zwrot-akcyzy-za-diesel

Podaj dalej

To prawdziwa rewolucja – popularne stacje benzynowe wycofują benzynę i Diesel, a zamiast tego sprzedawać będą… prąd! Firma naftowa wymieni swoje pompy paliwowe na stacje ładowania. Total nie zamierza jednak przebudowywać wszystkich swoich stacji. To sygnał, że zakaz silników spalinowych najwięksi biorą bardzo na poważnie. Stacja benzynowa bez paliwa i Diesla? To już się dzieje! 

Ładowarki zamiast paliwa

samochod elektryczny diesel

Aby naładować pojazd elektryczny, dostępnych jest kilka rozwiązań. O ile przy benzynie lub paliwie typu Diesel możliwość jest tylko jedna, elektryka możemy naładować np. w domu, montując „Wallboxa”. Można też podłączyć się do stacji szybkiego ładowania, która pozwoli odzyskać kilka kilometrów zasięgu w kilka minut. Jeśli planujesz dłuższą podróż, w Europie bardzo popularne są już stacje superszybkie, jak Ionity. 

Jednak w centrum miast wciąż brakuje stacji ładowania z szybkimi i ultraszybkimi terminalami. Francuska firma Total zamierza to zmienić. W stolicy Francji, Paryżu, firma całkowicie przebuduje swoją stację do tej pory zajmującą się jedynie dystrybucją benzyny i paliwa typu Diesel. Stacja została zamknięta i trwają prace nad wymianą pomp na stacje ładowania. 

Według strony Defense-92, kierowcy będą mieli dostęp do różnych terminali. Do końca czerwca 2021 roku pojawią się tam trzy stacje szybkiego ładowania o mocy 22 i 50 kW oraz sześć ultraszybkich stacji ładowania o mocy 175 kW. 

Diesel i benzyna w odwrocie

– Podjęliśmy decyzję i przerobieniu stacji benzynowej w dzielić La Defense na stację w 100% elektryczną. Jest tam dużo taksówek, elektryków, pracowników i osób fizycznych. To odpowiedź na zapotrzebowanie, które będzie rosło w nadchodzących latach – powiedział rzecznik firmy Total. 

– Nie wszystkie stacje przestawiają się na 100% elektryczne. Duże węzły ładowania elektrycznego mają sens w miejscach, gdzie występuje koncentracja ludności.

Jak widać Total nie zamierza całkowicie rezygnować z benzyny i paliwa typu Diesel, jednak wysyła bardzo mocny sygnał. Choć teraz stacje benzynowe nie są jeszcze skazane na zamknięcie, pytanie brzmi, jak długo ten stan rzeczy się utrzyma? 

Niedawno dziewięć europejskich krajów zwróciło się do Komisji Europejskiej o wyznaczenie daty końcowej dla samochodów benzynowych i typu Diesel. Marki takie jak Audi też chcą podjąć inicjatywę i instalować stacje szybkiego ładowania w miastach. Dzięki temu zasięg i ładowanie mają nie stanowić już problemu dla klientów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News