PILNE: Renault kończy produkcję Kadjara! Francuzi wymyślili nową, "jeszcze lepszą" nazwę dla swojego SUV-a

PILNE: Renault kończy produkcję Kadjara! Francuzi wymyślili nową, "jeszcze lepszą" nazwę dla swojego SUV-a

renault-kadjar-suv-diesel

Podaj dalej

Renault Kadjar to kompaktowy SUV oparty na architekturze Nissana Qashaqia. Francuzi wprowadzili go na rynek w 2015 roku i był produkowany zarówno w Hiszpanii, jak i w Chinach. Nie odniósł jednak dużego sukcesu w konkurencyjnym segmencie kompaktowych SUV-ów. Dlatego Renault planuje duże zmiany. 

Nowy SUV od Renault z nową nazwą

renault-kadjar-nowy-suv

Według Carsalesbase w całej Europie sprzedano około 565 000 sztuk, podczas gdy w Chinach sprzedało się kolejne 73 500 samochodów. Z jakiegoś powodu szefowie Renault uważają, że to głównie wina… jego nazwy. 

Następny kompaktowy SUV od Renault otrzyma nową nazwę – Austral. Francuski producent wiąże z tym modelem duże nadzieje. Kierownictwo nie może oprzeć się spojrzeniu przez płot i zazdrości sukcesu, jaki odniósł Peugeot ze swoim kompaktowym 3008. SUV lwa przyniósł marce zarówno sławę, jak i pieniądze, podczas gdy Renault Kadjar ledwo utrzymał się na powierzchni. 

Dlatego Renault zdecydowało się rozpocząć nową kartę z nowym SUV-em. Ten ma pojawić się na rynku na wiosnę nowego roku. Francuzi są na zaawansowanym etapie rozwoju, a samochód przechodzi ostatnie próby na poligonach testowych na całym świecie. 

Będzie hitem?

Nowa nazwa Austral dla francuskiego kompaktowego SUV-a była już znakiem towarowym w… 2005 roku. Nazwa podobno dobrze rezonuje z europejskimi klientami i „przywołuje żywiołowość i upał południowej półkuli”. Jest łatwiejsza do wymówienia i międzynarodowa, choć nam bardziej kojarzy się z Buzzem Astralem. 

Nowe testy Euro NCAP: Szokujące ZERO gwiazdek dla nowego Renault. Dacia niewiele „lepsza” … [WIDEO]

Wraz z nazwą Renault ujawniło dokładną długość SUV-a. Będzie mierzył 4,51 metra i pomieści pięciu pasażerów. Dzieląc fundamenty z trzecią generacją Nissana Qashqaia, Austral otrzyma dobrze znaną gamę silników benzynowych i zelektryfikowanych. Możemy spodziewać się zarówno manualnych, jak i automatycznych skrzyni biegów. Jeśli liczycie na silnik typu Diesel, będziecie jednak rozczarowani. 

Oczekuje się, że Austral przyczyni się do sukcesu Renault w segmencie SUV-ów. Francuzi już teraz cieszą się dobrymi wynikami zapewnianymi przez Arkanę – SUV-a coupé. Renault ma też duże nadzieje związane z elektrycznym kompaktem Megane E-Tech. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News