PILNE: Polscy kierowcy mają już sposób na drogie paliwo. Wystarczy wrócić do starych nawyków

PILNE: Polscy kierowcy mają już sposób na drogie paliwo. Wystarczy wrócić do starych nawyków

paliwo-kobieta-obnizka-cen-paliw

Podaj dalej

Paliwo niebezpiecznie zbliża się do granicy 7 zł/litr, LPG za chwilę będzie kosztowało ponad 3,50 zł/litr… Drożyzna na stacjach benzynowych jest wszechobecna, a kierowcy zastanawiają się, jak uciec od wydawania fortuny przy każdym tankowaniu. Wystarczy wrócić do starych nawyków. 

Drogie paliwo? Jest na to sposób

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

W ostatnich latach, jako społeczeństwo, staliśmy się bardzo wygodni. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie korzysta z samochodu tylko po to, aby podjechać kilometr do sklepu po pieczywo, czy małe zakupy. Paliwo jest jednak tak drogie, że musimy wrócić do starych nawyków. Dlaczego?

Nie jest tajemnicą, że paliwo najszybciej ucieka z naszego samochodu podczas krótkich podróży. Jeśli cały czas odpalacie i gasicie silnik, nie ma on czasu aby się rozgrzać. To z kolei powoduje bardzo duże zużycie. Nie mówiąc już o tym, że jeśli macie silnik wysokoprężny, jest to dla niego bardzo niezdrowe. 

A zatem czas wrócić do starych nawyków – jeśli musicie załatwić małe zakupy na osiedlu, załóżcie plecak i zaliczcie mały spacer. Nie tylko wasz samochód nie będzie miał zawyżonego spalania, ale wy zaczerpniecie świeżego powietrza. I planeta wam podziękuje. Jeśli chcecie jak najrzadziej tankować drogie paliwo, musicie jak najmniej korzystać z samochodu – to proste. 

paliwo-po-7zl-to-juz-pewne
fot. freepik

Są alternatywy dla benzyny i Diesla

Prawda jest taka, że w wielu sytuacjach samochód naprawdę nie jest nam potrzebny, a wiele rzeczy możemy załatwić bez niego. Tym bardziej że za rogiem już wiosna, więc może to czas żeby odkurzyć swój rower? Wtedy będziecie mogli jeszcze spalić sadełko, które odłożyło się przez wiosnę. 

Z samochodu korzystajcie tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Czasami warto nawet zdecydować się na podróż komunikacją miejską. Przyznajcie szczerze, kiedy ostatni raz jechaliście autobusem? Wystarczy wziąć ze sobą słuchawki lub książkę i wykorzystać ten czas z korzyściami dla siebie. Pamiętajcie, na naszych samochodach świat się nie kończy. Czasem warto poszukać alternatywnych rozwiązań, tym bardziej przy tak drogich cenach na stacjach. 

PILNE: To alternatywne paliwo do Diesla kosztuje tylko 4 zł/litr! Polacy zaczynają z niego korzystać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News