PILNE: Policja odebrała zupełnie nowe super mocne radiowozy. Mają nawet 335 KM mocy [ZDJĘCIA]

PILNE: Policja odebrała zupełnie nowe super mocne radiowozy. Mają nawet 335 KM mocy [ZDJĘCIA]

policja-nowe-bmw-m540i

Podaj dalej

Jeśli na tegoroczne wakacje będziesz przejeżdżał przez Czechy, musisz mieć się na baczności jeszcze bardziej niż zwykle. Tamtejsza policja odebrała właśnie nowe radiowozy – 10 modeli BMW 540i xDrive Touring. W nadchodzących latach będzie ich jeszcze więcej. 

Policja w Czechach z nowymi radiowozami

policja-nowe-bmw-m540i

Łącznie policja w Czechach odbierze od niemieckiego producenta nie mniej niż 70 nowych pojazdów. Połowa z obecnych dziesięciu BMW 540i xDrive Touring będzie wykorzystana do nadzoru autostrad i będzie ozdobiona policyjnymi barwami. Druga połowa pozostanie nieoznakowana. 

W modelu 540i xDrive Touring wprowadzono szereg modyfikacji, aby spełnił wymagania policyjnego radiowozu. Samochód jest wyposażony m. in. we wszystkie wymagane systemy świetlne, syreny i systemy kamer. 

policja-nowe-bmw-m540i

Martin Strakos, dyrektor generalny BMW Stratos Auto w Pradze: – „Bardzo się cieszę, że odnieśliśmy sukces w procesie selekcji samochodów marek premium w korzystniejszej cenie niż konkurencja. Funkcjonariusze policji drogowej otrzymają specjalnie wyposażone pojazdy o najlepszych właściwościach jezdnych oraz wysokim poziomie bezpieczeństwa. To standard w marce BMW. Wierzę, że nowe pojazdy przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na naszych autostradach. 

Mocna benzyna w hybrydzie

policja-nowe-bmw-m540i

BMW 540i xDrive Touring skrywa pod maską 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik w technologii mild hybrid. Samochód generuje 335 KM i dysponuje momentem w wysokości 449 Nm. Moc na cztery koła przekazuje 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Ważnym krokiem w kierunku poprawy warunków i jakości pracy policji jest także regularna wymiana floty pojazdów – dodał zastępca szefa policji ds. Gospodarki płk Jaromir Bischof. – Cieszę się, że policjanci będą mogli korzystać z tak nowoczesnych, bezpiecznych i szybkich pojazdów, jak te 10 pojazdów BMW. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News