PILNE: Polacy zimą w ten sposób oszczędzają paliwo. Taniej nawet o 80 zł na jednym baku przy każdym tankowaniu!

PILNE: Polacy zimą w ten sposób oszczędzają paliwo. Taniej nawet o 80 zł na jednym baku przy każdym tankowaniu!

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar

Podaj dalej

Paliwo jest wciąż bardzo drogie, a dodatkowo chłodne temperatury powodują, że silniki po prostu palą więcej. Na szczęście Polacy mają sposób, aby jeździć taniej. Korzystając z tego sposobu można zaoszczędzić nawet 80 zł na jednym baku. I wcale nie potrzeba eco drivingu czy powolnej jazdy na wysokich biegach. 

Tańsze paliwo nawet o 80 zł – SPRAWDŹ TUTAJ

Kierowcy często błędnie myślą o tym, że oszczędzać paliwo można tylko zmieniając styl jazdy. To oczywiście nieprawda, bo na spalanie naszych samochodów wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich, kluczowym w zimie, są opony. Korzystając z tego sposobu, możecie obniżyć spalanie waszych samochodów nawet o 10%. Na jednym baku to oszczędność (w zależności od samochodu) rzędu 80 zł. 

Jest więc o co się bić, prawda? Zimowe opony Michelin są zoptymalizowane pod kątem zużycia – zarówno samych opon, jak i paliwa w naszym samochodzie. Co to dokładnie oznacza? Po pierwsze, kupując zimówki francuskiego producenta mamy pewność, że będą one zachowywały swoje właściwości od pierwszego do ostatniego kilometra. Dzięki temu zakładając takie gumy mamy pewność, że przez cały okres ich użytkowania nasz samochód będzie miał obniżone spalanie. 

Opony kluczowe dla spalania

Oszczędność rzędu 80 zł na jednym baku zwróci się bardzo szybko, więc czasami warto zastanowić się nad tym, aby jednorazowo wydać więcej. Już po jednej zimie zwróci się nam różnica w cenie między tańszymi oponami, a „zostaniemy” z dużo lepszym produktem, który będzie zarabiał na siebie w kolejnych sezonach. 

Opony to ważny aspekt w kontekście spalania, nawet jeśli nie zamierzacie wymieniać ich na nowe i kupować droższych opon. Wielu kierowców zapomina o tym, aby regularnie sprawdzać ciśnienie swojego ogumienia. A za małe wartości spowodują, że paliwo będzie schodzić dużo szybciej. 

Jeśli nie zamierzacie więc zmieniać jeszcze ogumienia, pamiętajcie o tym, aby przynajmniej raz w miesiącu podjechać na stację benzynową i sprawdzić ciśnienie w oponach. Odpowiednie wartości znajdziecie pod korkiem wlewu paliwa. Będą one się różnić również w zależności od tego, czy jedziecie sami, pustym samochodem, czy całą rodziną z pełnym bagażnikiem. Warto o tym pamiętać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News