PILNE: Polacy nie wymieniają opon na letnie. Nowy sposób gwarantuje duże oszczędności

PILNE: Polacy nie wymieniają opon na letnie. Nowy sposób gwarantuje duże oszczędności

Michelin Crossclimate – opony całoroczne

Podaj dalej

Połowa marca to okres, w którym kierowcy zaczynają myśleć o wymianie ogumienia w swoich samochodach. To również moment na zadanie sobie ważnego pytania: opony letnie? Czy może jeszcze opony zimowe? Jest jednak jeszcze trzeci sposób, dzięki któremu zaoszczędzicie mnóstwo pieniędzy, czasu i nerwów. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Wymieniasz opony? Już nie musisz

Kierowcy coraz częściej decydują się na opony całoroczne. Nie mylić z oponami wielosezonowymi – od ich czasu pojawiło się już mnóstwo nowej technologii, które zapewniają bezpieczeństwo, komfort i obniżenie kosztów podróżowania. 

Jednym z rewolucyjnych produktów jest Michelin CrossClimate+. To już druga ewolucja opony wielosezonowej, która świetnie sprzedaje się na naszym rynku. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim zapewnia ona elastyczność, o której kierowcy wymieniający opony na zimówki/letnie mogą tylko pomarzyć. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Dzisiejszy klimat znacznie różni się od tego, do czego zdążyliśmy przywyknąć jeszcze kilka lat temu. Obecne zimy nie są tak ostre, a opady śniegu tak obfite. Jeżdżąc po mieście, nawet w zimie, najczęściej mamy do czynienia z suchym asfaltem. A opony całoroczne zostały stworzone właśnie z myślą o codziennej jeździe. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Bezpieczne na śniegu i w lecie

Nie oznacza to jednak, że nie poradzą sobie w warunkach iście zimowych. Opony mają bowiem oznaczenie symbolem „M+S”, co oznacza błoto i śnieg, a także symbol płatka śniegu. To jest gwarancja spełnienia norm osiągów na śniegu. Oznacza to, że nawet w krajach, gdzie opony zimowe są obowiązkowe (w Polsce wciąż nie są), spełniają one wszystkie wymagane limity.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Decydując się na opony całoroczne unikamy więc stresu związanego z tym, jaka pogoda będzie jutro. Nie ważne, czy spadnie śnieg, czy przyjdzie wiosna i temperatury powyżej 15 stopni Celsjusza. Nasze opony będą zawsze gotowe do jazdy i zapewnienia nam bezpieczeństwa. 

Od pierwszego do ostatniego kilometra

Co więcej, ogumienie Michelin CrossClimate+ posiada kolejną ważną technologię, która zapewnia maksymalne osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Oznacza to, że opona w trakcie swojego życia ściera się, rozszerzając swoje lamele. Dzięki temu nie znajdziemy się w sytuacji, gdzie pod koniec swojego cyklu życia opona nie będzie spełniała już swojego zadania. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt zakupu opon całorocznych – unikamy kosztów i czasu związanego z wizytą u wulkanizatora. Aby zmienić opony z zimowych na letnie i na odwrót musimy przeznaczyć na to dwa dni. I przynajmniej 200 złotych. A do tego jeszcze gdzieś musimy składować dodatkowy komplet opon, który zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi felgami. Te wszystkie koszty i stracony czas nie są dziś do niczego potrzebne, bo ogumienie całoroczne sprawdza się lepiej niż świetnie. Więcej o oponach całorocznych dowiecie się TUTAJ.

Kup teraz! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News