PILNE: Polacy mają nowy sposób na tani węgiel! Za tonę płaci się zaledwie 1000 zł - jest dostępny cały czas

PILNE: Polacy mają nowy sposób na tani węgiel! Za tonę płaci się zaledwie 1000 zł - jest dostępny cały czas

PILNE: Polacy mają nowy sposób na tani węgiel! Za tonę płaci się zaledwie 1000 zł – jest dostępny cały czas

Podaj dalej

Drogi węgiel to nie jedyny problem – jeszcze większym niż jego cena, jest jego dostępność. W wielu miejscach w Polsce nie da się kupić tego paliwa, pomijając już ogromne ceny. Polacy znaleźli jednak sposób aby kupić drogocenny surowiec nawet za 1000 zł za tonę. 

Węgiel za 1000 zł za tonę? To możliwe

wegiel pixabay
Pixabay/Ben Scherjon

Węgiel to gorący temat przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Już wrzesień przywitał nas nieco chłodniejszymi temperaturami, a to znaczy, że kaloryfery będą musiały grzać już niebawem. Wielu Polaków martwi się jednak nadchodzącą zimą i brakiem dostępności węgla. 

Jak informuje TVN24, coraz więcej Polaków jeździ po ten rodzaj paliwa do… Czech. W tamtejszych składach co prawda też nie ma ogromnych zapasów, ale codziennie pojawia się około 50-60 samochodów z Polski. 

Co więcej, nie dość że węgiel tam jest, to jeszcze jest bardzo tani. Za tonę węgla brunatnego zapłacimy zaledwie 1000 zł. Jest to węgiel zbrytkietowany, po obróbce termicznej, a zatem można nim palić w domowych piecach. Brunatny zazwyczaj służy tylko do dużych pieców i kotłowni. Sam fakt dostępności i możliwości palenia nim w domowym piecu przyciąga uwagę Polaków. 

kupiły węgiel ale go nie dostały
fot. freepik

Kamienny droższy, ale jest

Jest też dostępny węgiel kamienny, który kosztuje 3000 zł za tonę. Jak mówią sprzedawcy dla TVN24, codziennie w składach pojawia się około 50, 60 samochodów na polskich tablicach rejestracyjnych. 

Limit zakupowy węgla na osobę wynosi 2 tony. Wszystko dlatego, że zainteresowanie jest bardzo duże. Warto więc rozważyć zakup węgla brunatnego, który kosztuje zaledwie 1000 zł za tonę. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News