PILNE: Po ile paliwo na Wielkanoc? Święta tuż tuż - benzyna, Diesel i LPG zaskoczą kierowców

PILNE: Po ile paliwo na Wielkanoc? Święta tuż tuż - benzyna, Diesel i LPG zaskoczą kierowców

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Tegoroczne święta Wielkanocy wypadają 17 kwietnia, a jednym z najważniejszych aspektów dla kierowców podróżujących do swoich rodzin będzie paliwo. Choć eksperci nie podają jeszcze dokładnych prognoz, między wierszami możemy wyczytać, ile będzie kosztowała benzyna i Diesel za nieco ponad 2 tygodnie. 

Paliwo znów podrożeje?

paliwo-mandat-za-zbyt-wysokie-spalanie
fot. freepik

Pod koniec marca ceny paliw w naszym kraju mocno się ustabilizowały. Za litr benzyny na początku tego tygodnia musieliśmy zapłacić średnio 6,50 zł, natomiast za Diesel o około złotówkę więcej. Kierowcy tankujący LPG również nie mają łatwego życia, bo za litr „najtańszego” paliwa musili wyciągnąć z portfela 3,80 zł. 

Wakacje i święta to okres wzmożonego popytu na paliwo, co oznacza, że możemy spodziewać się kolejnych podwyżek. Eksperci wskazują, że litr LPG może kosztować nawet więcej niż 4 zł/litr. Podróże do rodziny, w ostatnich latach utrudnione przez pandemię, tym razem mogą być naznaczone wysokimi cenami paliw. 

Po świętach Wielkanocy wcale nie będzie lepiej, bo już kilka dni później czeka nas długi weekend majowy. To również okres, w którym kierowcy podróżują więcej, a co za tym idzie, wzrasta popyt. 

Od 1 stycznia stacje paliw nie będą eksponować ceny za litr
fot. freepik.com – gerain0812

Benzyna, Diesel i LPG – kwiecień nie będzie łaskawy

Dopiero po majówce, wskazują eksperci, możemy spodziewać się delikatnych obniżek cen paliw. Wskazują na to umacniająca się złotówka i stabilne ceny ropy naftowej na rynku. Wg. ekspertów cena za baryłkę może spaść nawet poniżej 100 dolarów, co z pewnością przełoży się na ceny na stacjach. 

Najbliższy miesiąc nie będzie jednak zbyt łaskawy dla kierowców. Choć podwyżki w związku ze świętami nie powinny być tak wyraźne, jak w latach poprzednich, to jednak musimy spodziewać się wyższego rachunku po wizycie na stacji benzynowej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News