PILNE: Pierwsza gwiazda brytyjskiego Top Gear nie żyje. Przegrała walkę z długą chorobą

PILNE: Pierwsza gwiazda brytyjskiego Top Gear nie żyje. Przegrała walkę z długą chorobą

pierwsza-gwiazda-top-gear

Podaj dalej

Gdy legendarne trio – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – obejmowali funkcję prezenterów w programie Top Gear, był on już bardzo dobrze znany w Wielkiej Brytanii. Mało kto wie, ale jeszcze w latach 80. program zaskarbił sobie ogromne grono fanów na wyspach. Jedna z pierwszych prezenterek w latach 1980 – 1991, Sue Baker, zmarła w wieku 67 lat. 

Pierwsza gwiazda Top Gear przegrała walkę z chorobą

pierwsza-gwiazda-top-gear
Top Gear

Sue Baker, byla prezenterka Top Gear i felietonistka zmarła po walce z chorobą neuronu ruchowego. Sue przez wiele lat współpracowała także z portalami takimi jak Motor Trader. Była też szanowaną i popularną sędzią podczas Motor Industry Awards. 

Jej osąd, intelekt i przedsiębiorczość były powszechnie podziwiane. Zdaniem tych, którzy ją poznali, była świetną koleżanką i współpracowniczką. 

W wiadomości na Twitterze jej rodzina napisała: – Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o odejściu Sue. Zakochana matka Iana i Hanna, kochająca babcia Toma i George’a oraz cudowna teściowa Lucy. Odeszła dziś rano w domu z rodziną wokół niej. 

– Była utalentowaną i płodną pisarką, charyzmatyczną prezenterką telewizyjną i miłośniczką zwierząt. Miała życie i karierę, której wielu by pozazdrościło. Robiła to z takim wdziękiem, że była podziwiana i szanowana. Wiemy, że dla tak wielu znaczyła bardzo dużo. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali ją przez ostatnie kilka lat, gdy walczyła z chorobą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News