PILNE: Pełny bak paliwa tańszy nawet o 60 zł! Polacy korzystają z tego prostego rozwiązania [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Pełny bak paliwa tańszy nawet o 60 zł! Polacy korzystają z tego prostego rozwiązania [WYJAŚNIAMY]

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Podaj dalej

Paliwo na stacjach benzynowych wciąż jest bardzo drogie, a kierowcy szukają sposobów na oszczędności. Choć rząd stara się załagodzić skutki drogich paliw dla polskich kierowców, paliwo wciąż oscyluje w granicach 5,60-5,70 zł. Jak zatem zaoszczędzić nawet 60 zł na jednym baku? Sprawdź TUTAJ! 

Tańsze paliwo? Wystarczą 2 rzeczy

paliwo-rzad-prawo-konkurencji

Kierowcy tankujący do swoich samochodów paliwo od kilku miesięcy nie mają łatwego życia. Pełny bak kosztuje dużo więcej niż jeszcze przed rokiem, ale na szczęście istnieją proste sposoby na to, aby załagodzić wszechobecną drożyznę na stacjach benzynowych. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj. 

Jeśli chcemy oszczędzić na paliwie, powinniśmy bardzo skrupulatnie kontrolować spalanie naszych samochodów. Nie jesteśmy przecież w stanie zatankować taniej – choć i na to są pewne sposoby. 

Ceny paliw są jednak mniej lub bardziej na podobnym poziomie na wszystkich stacjach benzynowych. Jak zatem utrzymać spalanie na pożądanym i oszczędnym poziomie? Kluczem są opony. 

Opony – ciśnienie i dobór

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Przede wszystkim należy raz na dwa, trzy tygodnie kontrolować poziom ciśnienia w naszych oponach. Jeśli wartość będzie za niska, spalanie gwałtownie podskoczy do góry. Odpowiednie widełki znajdziecie pod klapką wlewu paliwa – nie bez powodu producenci umieszczają je właśnie tam! 

Po drugie – warto sięgnąć po opony renomowanych producentów. Dzięki doświadczeniu i najnowszej technologii opony jednego producenta mogą mieć dużo niższe opory toczenia, niż drugiego. Utrzymywanie odpowiednich ciśnień i zakup właściwych opon pozwolą zmniejszyć spalanie nawet o 25-30%, dzięki czemu tankowanie pełnego baku będzie o około 60 zł tańsze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News