PILNE: Paliwowy gigant przeprowadzi rewolucję! Stacje benzynowe w całym kraju będą wyglądać zupełnie inaczej

PILNE: Paliwowy gigant przeprowadzi rewolucję! Stacje benzynowe w całym kraju będą wyglądać zupełnie inaczej

total-energies-ladowanie-paliwo

Podaj dalej

Paliwowy gigant przeprowadzi rewolucję na 200 stacjach benzynowych w całym kraju. Firma TotalEnergies wyposaży wszystkie stacje w terminale o dużej mocy, które będą zlokalizowane przy autostradach i drogach ekspresowych. A zatem już nie tylko paliwo… 

Już nie tylko paliwo

nissan-leaf-zasieg-ladowanie

Każdy, kto tankował w swoim życiu paliwo do samochodu wie, jak prosta jest to czynność. Ale ładowanie elektryka poza domem wciąż sprawia wiele przeszkód – zwłaszcza w przypadku długich podróży. Choć sieć ładowania Tesli w wielu europejskich krajach jest już na wysokim poziomie, to pozwala podróżować spokojnie tylko klientom amerykańskiej marki. 

Inni właściciele samochodów elektrycznych muszą żonglować różnymi dostępnymi sieciami ładowania. Odniesieniem dla Tesli są ładowarki Ionity, ale wraz ze wzrostem liczby samochodów elektrycznych, sieć ta pewnie szybko zostanie przeciążona. Dlatego też Francuzi wychodzą na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na ładowarki. 

Firma TotalEnergies zainwestuje 200 mln euro w rozbudowę sieci ładowarek dużej mocy na stacjach paliw zlokalizowanych wzdłuż francuskich autostrad i dróg ekspresowych. A zatem już nie tylko paliwo, ale również prąd będą dostępne „dla każdego”. 

Duże udogodnienia dla elektryków

total-energies-ladowanie-paliwo

W zakresie infrastruktury TotalEnergies postawił na szybkie stacje ładowania o mocy 175 kW, które pozwolą – w zależności od pojazdu – naładować go w około 20 minut. Dostępne będą również stacje o mocy 50 kW. Celem dostawcy energii jest wyposażenie łącznie 200 stacji paliw do 2023 roku. Prace będą podzielone na etapy – 60 stacji do końca 2021 roku i 110 do końca 2022 roku. Do tego dojdzie około 100 stacji na terenach miejskich. 

– Dzięki przychodom generowanym przez naszą działalność związaną z węglowodorami możemy mocno zainwestować w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych. Tym samym możemy przyspieszyć naszą transformację – powiedział Alexis Vovk, dyrektor zarządzający ds. marketingu i usług w TotalEnergies. – Nasze proaktywne pozycjonowanie umożliwia zatem wspieranie rozwoju mobilności elektrycznej na długich trasach. 

TotalEnergies nie zamierza poprzestać na tych 200 stacjach paliw. Ponieważ firma wyraziła gotowość do pozycjonowania się w różnych zaproszeniach do składania ofert, które mają pochodzić od firm koncesyjnych. Według TotalEnergies, po wyposażeniu tych stacji klienci będą mogli uzyskać do nich dostęp co około 150 kilometrów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News