PILNE: Paliwo znów będzie kosztowało 5,50 zł/litr! Rząd znacząco obniży stawkę podatku - od kiedy?

PILNE: Paliwo znów będzie kosztowało 5,50 zł/litr! Rząd znacząco obniży stawkę podatku - od kiedy?

paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Paliwo cały czas spędza sen z powiek kierowcom, jednak istnieją sposoby, aby tankować je dużo taniej. Możliwe jest zatankowanie benzyny czy Diesla nawet po 5,50 zł/litr – wystarczy skorzystać z tej promocji. Jej szczegóły znajdziecie TUTAJ. 

Paliwo znów po 5,50 zł/litr

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – RobertBodnarT

Rozpoczęcie wakacji zawsze było gorącym okresem na stacjach benzynowych, a w obecnej sytuacji kierowcy mają jeszcze większy ból głowy. Oczywiście, można korzystać z promocji na paliwo, aby obniżyć koszty tankowania. Jedną z nich znajdziecie TUTAJ. 

Ale są jeszcze inne sposoby, co pokazuje dziś brazylijski rząd. Stawka podatku zostanie tam po raz kolejny obniżona, dzięki czemu kierowcy zatankują paliwo za 5,50 zł/litr. Gubernator Sao Paulo ogłosił obniżkę w poniedziałkowy wieczór. 

Decyzja jest pokłosiem uchwalonego w zeszłym tygodniu nowego prawa federalnego. Sao Paulo jest z kolei pierwszym stanem w Brazylii, który stosuje się do nowego prawa. „Jeżeli dzisiaj będziemy mieli paliwo po średniej cenie około 6 zł, po decyzji spadnie ona do około 5,50 zł/litr”. 

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – shangarey

Pieniędzy będzie brakowało gdzie indziej

Mimo to, gubernator ostrzegł, że obniżka podatków oznacza znaczną utratę dochodów państwa. Według informacji szacowana strata to nawet 3 miliardy złotych rocznie, co zagrozi inwestycjom w strategicznych obszarach, takich jak zdrowie, czy edukacja. – Kiedy ograniczasz pobór ICMS, odejmujesz pieniądze z edukacji czy z opieki zdrowotnej – dodał Garcia. 

W obliczu redukcji, do stacji benzynowych należy teraz decyzja o przerzuceniu obniżki cen na paliwo na dytrybutory. Gubernator zapowiedział, że rząd podejmie działania w zakresie ujawnienia średnich cen i późniejszej kontroli. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News