PILNE: Paliwo w obecnej formie tylko do 30 kwietnia! Potem zmieni się wszystko - benzyna, Diesel i LPG

PILNE: Paliwo w obecnej formie tylko do 30 kwietnia! Potem zmieni się wszystko - benzyna, Diesel i LPG

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Paliwo na stacjach benzynowych w obecnej formie będziemy tankować tylko do 31 kwietnia. Od początku maja zmieni się zarówno benzyna, Diesel, jak i LPG. Kierowcy często mylnie dzielą okresy na stacjach na dwa w roku, natomiast jest ich dużo więcej. 

Paliwo znów zmieni się na stacjach

diesel ropa paliwo saudi aramco
fot. pixabay

Bardzo drogie paliwo daje się we znaki wszystkim kierowcom. I nie tylko – przecież ceny Diesla wpływają na ceny wszystkich towarów, jakie znajdziemy na naszych sklepowych półkach. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli macie samochód, musicie je tankować i koniec. Bez niego nasze samochody będą zbędne. 

Można oczywiście stosować różne techniki pozwalające obniżać spalanie, a co za tym idzie koszty. Wielu kierowców przesiada się także na rowery, czy komunikację miejską. A od 1 maja na stacjach benzynowych zmieni się każde paliwo. Czy będzie miało to wpływ na ceny? 

diesel ropa paliwo saudi aramco
fot. pixabay

Na stacjach benzynowych obowiązują aż cztery różne okresy, a nie jak kierowcy mylnie sądzą – dwa. Zwykło się dzielić paliwo na letnie i zimowe, co poniekąd jest prawdą, ale między nimi są jeszcze okresy przejściowe. 

Benzyna, Diesel i LPG

I w takim znajdujemy się właśnie teraz. Od 1 marca do 31 kwietnia trwa drugi okres przejściowy, dłuższy o miesiąc od okresu przejściowego (1-31 października). Od listopada do lutego obowiązuje natomiast okres zimowy, a okres letni to miesiące: maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. 

diesel-zakaz-zwrot-akcji
fot. freepik

W tym okresie temperatura panująca na zewnątrz ma najmniejszy wpływ na rozruch silnika. Z tego względu rafinerie i stacje benzynowe nie muszą stosować dodatków, które pomagają w rozruchu i „nie zamarzaniu” paliwa w zimę. 

Czy to wpłynie na cenę paliw na stacjach benzynowych? Miejmy nadzieję, że tak, choć do tej pory jeszcze dużo może się zmienić. Wiele będzie zależało od decyzji państw OPEC, rosyjskiej ropy, a także sytuacji w Ukrainie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News