PILNE: Diesel stworzony na bazie wody. To paliwo kosztuje grosze i działa w każdym samochodzie!

PILNE: Diesel stworzony na bazie wody. To paliwo kosztuje grosze i działa w każdym samochodzie!

diesel-wlew-paliwa-skoda-2

Podaj dalej

To prawdziwa rewolucja – najnowsze paliwo będzie w stanie pomóc w walce ze zmianami klimatu. Do tego prawdopodobnie pozwoli znacznie opóźnić wprowadzenie zakazu silników spalinowych. A przede wszystkim – będzie trafiać do naszych baków z praktycznie zerowymi podatkami. Od kiedy ten niezwykły Diesel pojawi się na naszych stacjach?

Paliwo bez podatków? To możliwe

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Obawy związane ze zmianą klimatu i zanieczyszczeniem powietrza są większe, aniżeli nasza zdolność do walki z nimi. Dlatego potrzebujemy odważnych rozwiązań. Nadejście neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zbliża się wielkimi krokami, a elektromobilność zdaje się nie rozwiązywać wszystkich problemów. Inaczej, niż to nowe, rewolucyjne paliwo. 

Firma Trillion jest odpowiedzialna za stworzenie nowego paliwa o nazwie HydroDiesel+. Jej wysiłki na rzecz komercyjnego wykorzystania tego rozwiązania właśnie się rozpoczęły. 

Zazwyczaj nie chcemy mieszać wody z jakimkolwiek palnym paliwem. Firma opracowała technologię nanoemulsji typu woda i Diesel, która wprowadza roztwór chemiczny wody do kropel oleju napędowego. Korzyści płynące z tej technologii sięgają od niższych kosztów do znacznej redukcji emisji. Do tego możemy liczyć na zwiększoną wydajność pracy silnika, wyższą wydajność paliwową i zmniejszony wpływ zanieczyszczenia powietrza. To nawet nie jest win win. To jest win win win win! 

paliwo-ostatni-moment-na-dofinansowanie
fot. freepik

Ten Diesel niesie same korzyści

Dzięki całemu procesowi ilość potrzebnego „paliwa w paliwie” spada o 20%, a całkowita objętość wzrasta o 125%. Tak więc HydroDiesel+ nie tylko wymaga mniej rzeczywistego oleju napędowego, ale także będzie sprzedawany bez większości istniejących obecnie podatków. 

Jeśli chodzi o obniżone emisje… Paliwo to zostało przetestowane pod względem emisji CO2, NOx, SO2, cząstek stałych, czarnej sadzy. Wszystkie te szkodliwe skutki są zmniejszone nawet o 90% w całym cyklu życia. 

Największym atutem jest jednak to, że paliwo jest już gotowe do użycia. Pasuje do istniejącej infrastruktury i dystrybucji oleju napędowego. Firma Trillion opracowała system wysoce mobilny i skalowalny, a wdrażanie paliw ma być bardzo szybkie. Zainteresowanie tym paliwem jest ogromne, a my kibicujemy twórcom, aby udało im się dostarczyć produkt do nas – kierowców. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News