PILNE: Oto zupełnie nowy Fiat Uno! Uwielbiany przez Polaków model wraca i będzie sprzedażowym hitem [ZDJĘCIA]

PILNE: Oto zupełnie nowy Fiat Uno! Uwielbiany przez Polaków model wraca i będzie sprzedażowym hitem [ZDJĘCIA]

nowy-fiat-uno

Podaj dalej

W styczniu po raz pierwszy zobaczyliśmy małego SUV-a w pełnym kamuflażu podczas testów. Dziś specjaliści od renderowania z portalu motor1.com przygotowali cyfrowe obrazy samochodu. Tak najprawdopodobniej będzie wyglądał nowy Fiat Uno, który wraca do produkcji! Uwielbiany przez Polaków model będzie sprzedażowym hitem. 

Fiat Uno wraca?

nowy-fiat-uno
fot. motor1.com / CarPix

Nowy mały SUV ma zaczerpnąć swoją nazwę od popularnego w latach 80. i 90. Uno – poprzednika Punto. Wizualnie nowy Fiat ma niewiele wspólnego z samochodem, który tak dobrze wszyscy pamiętamy. Z drugiej strony – widzimy bardzo bliski związek z nowym Oplem Mokka. 

Na pierwszy rzut oka rendery przygotowane przez portal motor1.com wyglądają łudząco podobnie do Opla Mokki. Zgadzają się nie tylko proporcje, ale także przedni czarny panel o nazwie Vizor. Nie spodziewamy się, aby był to lifting niemieckiego producenta, bowiem Mokka drugiej generacji pojawiła się na rynku dopiero w 2021 roku. 

nowy-fiat-uno
fot. motor1.com

Samochód może być więc małym SUV-em opartym na platformie CMP, albo eCMP dla wersji elektrycznej. Fiat Uno z bateriami i akumulatorami otrzymałby więc napęd na przednią oś o mocy 100 kW, w połączeniu z akumulatorem o mocy 50 kWh. Taki zestaw pozwoli na przejechanie około 340 kilometrów na jednym ładowaniu. 

Ten SUV jest potrzebny FCA jak sukces

Od momentu połączenia FCA z PSA w ramach Stellantis, CEO Carlos Tavares stara się szukać synergii. To oznacza, że wszystkie istniejące platformy muszą być jak najlepiej wykorzystane. Podczas gdy marki PSA – Peugeot, Citroen i Opel mają już małe SUV-y oparte na CMP (2008, C4 i Mokka), marki FCA nie mają jeszcze nic podobnego. 

nowy-fiat-uno
fot. Peugeot

Fiat faktycznie bardzo potrzebuje nowego samochodu elektrycznego. Ponadto, gdy Stellantis ogłaszał harmonogram, na 2023 rok zaplanowano prezentację nowego modelu elektrycznego. Do tej pory wydawało się, że będzie to produkcyjna wersja konceptu Centoventi, ale dlaczego nie Uno? 

Samochód powinien być sprzedawany w przystępnych pieniądzach, a już wkrótce samochody elektryczne mogą być nawet tańsze niż benzyniaki, czy Diesle. Uwielbiana przez Polaków nazwa z pewnością będzie sprzedażowym hitem. 

źródło: motor1.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News