PILNE: Oto nowy najmocniejszy Diesel na świecie! Ma niesamowitą technologię i kosmiczne liczby

PILNE: Oto nowy najmocniejszy Diesel na świecie! Ma niesamowitą technologię i kosmiczne liczby

cummins-diesel-wojsko

Podaj dalej

Od dłuższego czasu opisujemy głównie nowe hybrydy, silniki elektryczne, ewentualnie jakąś malutką benzynę. A tu proszę – taki cukiereczek! Oto nowy najmocniejszy silnik typu Diesel na świecie. Ma przeciwstawne cylindry, maksymalną modułowość i będzie gotowy na najbardziej ekstremalne sytuacje. 

Ten Diesel ma liczby nie z tego świata

Konieczność przejścia w kierunku zelektryfikowanej i bardziej ekologicznej mobilności nie ogranicza się tylko do przemysłu motoryzacyjnego. Również wojsko cały czas szuka skutecznych rozwiązań na przyszłość. Okazuje się jednak, że bez silnika typu Diesel nie będą w stanie istnieć. 

cummins-diesel-wojsko

Wojsko USA podpisało kontrakt o wartości 87 milionów dolarów z firmą Cummins z siedzibą w Indianie na ukończenie prac nad zaawansowanym silnikiem bojowym. To będzie obecnie najmocniejszy Diesel na świecie! 

Silnik wysokoprężny jest modułowy i skalowalny, z przeciwstawnymi cylindrami, który w razie potrzeby można również poddać elektryfikacji. Ostatecznym celem jest zwiększenie gęstości mocy o 50% przy jednoczesnej poprawie rozpraszania ciepła o 20%. Wszystko to pozwoli zoptymalizować zużycie paliwa o około 13% w porównaniu z obecnymi silnikami. 

Możliwość szybkiej elektryfikacji

Wśród zalet nowego silnika ACE jest możliwość wyboru między różnymi konfiguracjami: 3, 4 lub 6 cylindrów o mocy od 750 do 1500 KM! Ponadto, urządzenie można łatwo łączyć z systemami hybrydowymi. Pozwoli to uniknąć posiadania wielu różnych układów napędowych, kosztownego logicznego obciążenia. Teraz będzie można po prostu zelektryfikować posiadane silniki typu Diesel, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

cummins-diesel-wojsko

Umowa została podpisana przez organ odpowiedzialny za badania i rozwój technologiczny w imieniu Departamentu Obrony USA. Kontrakt potrwa kilka lat, a celem końcowym jest stworzenie technologii modułowej o szerokim potencjalne aplikacyjnym. Wszystko po to, aby ten Diesel mógł być wykorzystywany w pojazdach różnego typu, ale także w trudnych i ekstremalnych warunkach. 

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą ważną współpracę z firmą Cummins w celu rozwoju ACE – powiedział Alfred Grein, dyrektor wykonawcy ds. integracji badań i technologii w armii amerykańskiej. – To co robimy jako Centrum Systemów Pojazdów Naziemnych jest w pełni skoncentrowane na nowe możliwości. Ten projekt jest kluczową częścią naszych prac badawczo-rozwojowych i postrzegamy ACE jako potencjalne wsparcie dla pojazdów tradycyjnych i hybrydowych, które można zastosować w pojazdach bojowych dziś i jutro. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News