PILNE: Ostatni moment, aby wziąć duże dofinansowanie na benzynę, Diesel i LPG! Polacy chętnie korzystają...

To ostatni dzwonek dla polskich kierowców, aby wziąć duże dofinansowanie na benzynę, Diesel lub LPG. Korzystając z tej promocji możemy zyskać nawet pół baku za darmo – należy się jednak spieszyć, bo już wkrótce będzie za późno. Szczegóły tej promocji znajdziecie TUTAJ. 

vat akcyza diesel benzyna
Podaj dalej

Dużo tańsze paliwo z tą promocją – SPRAWDŹ

informacje kierowcy ceny na stacjach paliw diesel benzyna
fot. pixabay

Paliwo – benzyna, Diesel czy nawet LPG, są dziś koszmarnie drogie. Niestety, zdaniem ekspertów ta sytuacja szybko nie ulegnie poprawie. Ba! Przewiduje się nawet, że przed Świętami Bożego Narodzenia ceny na stacjach paliw mogą jeszcze wzrosnąć. 

Dlatego wielu kierowców chętnie korzysta z promocji przygotowanych przez koncerny. Jedna z nich już wkrótce straci swoją wartość. Wystarczy, że skorzystacie z niej przed wymianą opon. Sądząc po prognozach, to ostatni moment, aby założyć do swojego auta zimowe opony.

Kupując ogumienie za pośrednictwem tej promocji zyskacie bon o wartości od 60 do nawet 120 zł do wykorzystania na stacjach paliw. Jeśli więc jeszcze nie zaopatrzyliście się w zimówki, warto zrobić to właśnie teraz. 

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego Forda Mondeo! Podwyższony sedan wygląda zupełnie inaczej [ZDJĘCIA]

Benzyna, Diesel i LPG – ale nie tylko

Jeśli zdecydujecie się na takie opony, korzyści będą dużo dalej idące, niż tylko bon na benzynę, Diesel, czy LPG. Opony producentów premium charakteryzują się niższymi oporami toczenia, a co za tym idzie, nasz samochód mniej pali. Przy okazji – przypominamy, że jednym z głównych czynników pozwalających utrzymać spalanie naszego samochodu na odpowiednim poziomie jest właściwe ciśnienie w oponach. 

Jeśli wasz samochód nie jest wyposażony w czujniki ciśnienia w oponach, warto raz na dwa tygodnie podjechać do kompresora i skontrolować, czy wszystko jest okej. Wartości, które należy utrzymywać, znajdziecie pod korkiem wlewu paliwa. 

Dlaczego wymiana opon na zimowe jest tak ważna? Choć w Polsce nie ma obowiązku zakładania opon zimowych, coraz więcej krajów decyduje się wprowadzać tego typu przepisy. Letnie opony nie będą w stanie zapewnić nam odpowiedniej przyczepności, a w sytuacji kryzysowej nasza droga hamowania wydłuży się nawet o kilkadziesiąt metrów. Nie mówiąc już o tym, że jeśli podjazd do waszego garażu będzie zaśnieżony, możecie zapomnieć o wjechaniu do niego samochodem. 

Przeczytaj również