PILNE: Od 1 czerwca ogromna redukcja podatku na paliwo! Benzyna o 1,60 zł/litr taniej, Diesel o 0,80 zł/litr

PILNE: Od 1 czerwca ogromna redukcja podatku na paliwo! Benzyna o 1,60 zł/litr taniej, Diesel o 0,80 zł/litr

paliwo-pelny-bak-ceny-ropy-spadaja

Podaj dalej

1 czerwca wejdzie w życie duża obniżka podatku na paliwo, po której kierowcy zarabiający więcej od Polaków będą tankować w tych samych cenach, co my. Benzyna i Diesel będą tańsze odpowiednio o 1,60 zł i 0,80 zł na litrze! Część polskich kierowców również dużo na tym zyska. 

Obniżka podatku na paliwo zdziała cuda

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com –
lucigerma

Niemcy dokonują ogromnej redukcji podatków na paliwo. Benzyna będzie od 1 czerwca tańsza o 1,60 zł/litrze, a olej napędowy o 0,80 zł/litrze. – Wiele osób cierpi z powodu wysokich cen paliw – przyznał minister finansów, Robert Habeck z Partii Zielonych. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia niemiecki Bundestag podjął decyzję o obniżeniu podatku na paliwo do poziomu minimalnego UE. Obniżka podatków będzie kosztować rząd ponad 4 mld złotych i będzie obowiązywała w czerwcu, lipcu i sierpniu. Po obniżce litr benzyny będzie kosztował 7,80 zł/litr, a Diesel nieco ponad 8 zł. – W ten sposób obniżamy ceny paliw do poziomu sprzed kryzysu” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym eurodeputowany Carlos Casper. 

Niemiecki rząd przegłosował ustawę jednogłośnie, choć niektóre partie chciały większej obniżki podatków. – Wiele osób cierpi z powodu wysokich cen paliw. Nadal będą cierpieć, jeśli podatek na paliwo zostanie obniżony na 3 miesiące. Tak więc tak naprawdę wciąż nie będzie tanio – powiedział minister finansów. 

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Raj dla tankujących Diesel i benzynę

Po obniżce Niemcy będą miał ceny paliw bardzo mocno zbliżone do polskich. Co ciekawe, oprócz obniżonego podatku, pracownicy i osoby prowadzące działalność, mogą liczyć na dotacje. W wysokości 1300 zł na dłuższe podróże. Ponadto, podstawowa ulga zostanie zwiększona o ponad 2000 zł. Dodatkowo, ulga za dojazdy do pracy wynosi obecnie w Niemczech 10 zł za kilometr. 

Pracownicy i osoby prowadzące działalność na własny rachunek otrzymują dodatkowe 1200 zł ze względu na zwiększone dojazdy do pracy. Tak zwana kwota standardowa ceny energii zostanie przekazana wraz z wynagrodzeniem we wrześniu lub październiku. Osoby prowadzące działalność na własny rachunek muszą mieć możliwość odliczenia standardowej kwoty od zaliczki na podatek we wrześniu. 

Kilka firm paliwowych w Niemczech ostrzega, że gdy obniżka podatku wejdzie w życie 1 czerwca, mogą wystąpić okresowe niedobory paliwa przy dystrybutorach. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News