PILNE: Od września duże utrudnienia dla kierowców! Masz benzynę lub Diesel - mandat 300 zł to prawie pewniak

PILNE: Od września duże utrudnienia dla kierowców! Masz benzynę lub Diesel - mandat 300 zł to prawie pewniak

PILNE: Od września duże utrudnienia dla kierowców! Masz benzynę lub Diesel – mandat 300 zł to prawie pewniak

Podaj dalej

Kierowcy samochodów z silnikami benzynowymi lub typu Diesel znajdują się pod nieustannym ostrzałem. Nie dość, że paliwo jest horrendalnie drogie, samochody są drogie, utrzymanie ich jest drogie… To teraz jeszcze dochodzi mandat na wysokość 300 zł, który zapłaci mnóstwo kierowców. 

Masz starszą benzynę lub Diesel? Szykuj się na mandat

paliwo paliwa benzyna diesel brak
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Benzyna i Diesel są wrogami numer 1 nie od dziś, jednak polscy ustawodawcy coraz mocniej dokręcają śrubę. Oczywiście, wciąż nam daleko do krajów Europy Zachodniej, ale kierowcy muszą liczyć się z coraz większą liczbą utrudnień. 

Jak informuje portal Interia, od września na drogach Krakowa kierowcy mogą spodziewać się dużo bardziej intensywnych kontroli emisji spalin. Policjanci wyposażeni w specjalistyczny sprzęt będą badać silniki benzynowe i typu Diesel. Jeśli emisje spalin nie będą w normie, kierowca otrzyma mandat w wysokości 300 zł. Możliwe jest także utracenie możliwości dalszej jazdy i ponowny przegląd. 

Pierwsze kontrole tego typu planowane są podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Krakowska drogówka na chwilę obecną dysponuje 12 urządzeniami do pomiaru emisji spalin. Jednakże, Urząd Miasta Krakowa chce przeznaczyć kolejne 80 000 zł na zakup nowych urządzeń do pomiaru. 

diesel-rura-wydechowa-filtr-dpf
fot. freepik

Maszynka do robienia pieniędzy czy ochrona środowiska?

Jak czytamy, funkcjonariusze drogówki będą badać wszystkie samochody, ale główną uwagę skupię na samochodach, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że nie spełniają wymaganych norm. 

Do tego wystarczy, aby twój samochód miał więcej niż kilka lat, a już może wzbudzić zainteresowanie policji. Dla jednych będzie to narzędzie do robienia pieniędzy, dla drugich ważna ochrona środowiska.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News