PILNE: Od tego weekendu mandat 500 zł za... zły ubiór za kierownicą! Policja ostrzega - nie będzie taryfy ulgowej

PILNE: Od tego weekendu mandat 500 zł za... zły ubiór za kierownicą! Policja ostrzega - nie będzie taryfy ulgowej

mandat ubezpieczenie

Podaj dalej

Kierowcy mogą otrzymać wysoki mandat – nawet 500 zł – za zbyt mocny ubiór tej zimy. Noszenie rękawiczek, ciepłego szalika i wielu warstw pod ogromną kurtką może zmniejszyć zdolność poruszania się. A za to grozi mandat. 

Wysoki mandat za zły ubiór

mandat policja lubuska oswietlenie
foto: policja lubuska

Zima rozkręca się na dobre, a brytyjscy kierowcy otrzymali już przypomnienie, że za zbyt dużą warstwę odzieży za kierownicą będzie grozić im mandat. Mroźne poranki nie są niczym łatwym nie tylko dla podróżujących komunikacją miejską. Zanim wejdziemy do swoich samochodów, też możemy porządnie zmarznąć. 

Jednak noszenie rękawiczek, ciasnego szalika i dużej kurtki może zmniejszyć naszą zdolność poruszania się. Rękawiczki, które nie są przeznaczone do jazdy, mogą zapewniać mniejszą przyczepność na kierownicy. Duża gruba kurtka, czy szalik, mogą utrudniać poruszanie się i patrzenie przez szyby. 

Jeśli złe ubranie doprowadzi cię do niewłaściwej jazdy, na przykład zmiany pasa bez możliwości sprawdzenia przez ramię, możesz dostać mandat w wysokości 100 funtów. Wysokość grzywny wzrasta wraz z rozmiarem „wykroczenia”. Maksymalnie może to być nawet 2500 funtów. 

500 zł to najniższy wymiar kary

mandat policja fotoradar

Warto więc zainwestować w dobre ogrzewanie w samochodzie i rękawiczki do jazdy, a także ciepły sweter zamiast kurtki. Kierowcy mogą zostać ukarani mandatem 60 funtów, jeśli twoje szyby będą zaparowane. 

Specjaliści z Marmalade wydali nawet przewodnik przetrwania w zimie. Zawiera on wskazówki, takie jak dokładnie ustawienia grzejników i wentylatorów, aby wyczyścić szyby z pary. Dyrektor generalny Marmalade powiedział: – Jako nowy kierowca, jeśli jeszcze nie doświadczyłeś zimowych warunków na drodze, mogą one być nie lada wyzwaniem. 

– Pomyśleliśmy, że nowi kierowcy z Wielkiej Brytanii będą mieć ten przewodnik pod ręką, jeśli będą go potrzebować. Oferuje kilka mądrości, gdy wkraczamy w zimowe miesiące. Nowi kierowcy nie mieli najlepszego czasu w ciągu ostatnich dwóch lat. Wielu będzie chciało doświadczyć wolności na drodze, a upewnienie się, że robią to bezpiecznie, jest naszym celem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News