PILNE: Od stycznia nowe paliwo na stacjach Orlenu! Obajtek zapowiedział zmianę przepisów

PILNE: Od stycznia nowe paliwo na stacjach Orlenu! Obajtek zapowiedział zmianę przepisów

PILNE: Od stycznia nowe paliwo na stacjach Orlenu! Obajtek zapowiedział zmianę przepisów

Podaj dalej

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział przyspieszenie prac nad nowym paliwem spod znaku polskiego koncernu. Nowe paliwo trafi do produkcji już w styczniu 2024 roku, co jest odpowiedzią na problemy polskiego rolnictwa. Jak zapowiada Obajtek, przyspieszenie takiej decyzji o 2 lata pozwoli zwiększyć o blisko 50% zapotrzebowanie na ważny surowiec. 

Nowe paliwo będzie produkowane z polskich surowców

Stacja ORLEN
fot. PKN ORLEN

Kryzys gospodarczy dotyka każdego, a powodów jest wiele, wśród których nie sposób nie wspomnieć o wojnie za naszą wschodnią granicą. Ostatnio dużo mówi się także o problemach polskiego rolnictwa. Rolnicy nie są w stanie sprzedawać swoich produktów za cenę, która byłaby jakkolwiek opłacalna. Nowe paliwo produkowane przez Orlen ma wspomóc polską wieś. 

Daniel Obajtek zapowiedział, że koncern Orlen przyspieszy o 2 lata inwestycje w swoich rafineriach. – Aby już od stycznia 2024 roku produkować paliwo E10 (czekamy jedynie na wypracowanie przez rząd stosownych regulacji) – zapowiedział na swoim Twitterze prezes PKN Orlen. – W efekcie zwiększymy o blisko 50% zapotrzebowanie na bioetanol potrzebny do produkcji paliwa. 

Wczoraj miały miejsce ważne rozmowy na ten temat z organizacjami zrzeszającymi polskich rolników. Daniel Obajtek dodał, że pozostaje w kontakcie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. A także przewodniczącym sejmowej komisji ds. rolnictwa, Robertem Telusem.

Nawodne stacje Orlen
fot. PKN Orlen

Odpowiedź na problemy rolników

Z tweeta dowiadujemy się również, że Orlen zwraca ogromną uwagę na źródło pochodzenia wsadu do produkcji bioetanolu. – Dostarczają nam go prawie wyłącznie polscy producenci. I tym bardziej będziemy dokładać do tej weryfikacji szczególną staranność – dodał Obajtek, który apeluje, aby producenci bioetanolu dbali o patriotyzm gospodarczy i pozyskiwali produkty od polskich rolników. 

Orlen od lat konsekwentnie wspiera polskich producentów i działa zgodnie z ideą nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego. Aż 85% produktów na naszych stacjach to dziś produkty polskich firm, z którymi wciąż rozwijamy współpracę – zakończył Obajtek. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News