PILNE: Od grudnia mandat 500 zł za brak tego płynu w samochodzie! Upewnij się, że go masz

PILNE: Od grudnia mandat 500 zł za brak tego płynu w samochodzie! Upewnij się, że go masz

maseczka mandat samochod

Podaj dalej

Każdy kierowca, który przeżył już zimę za kółkiem wie, jak często korzysta się z płynu do spryskiwaczy podczas jazdy. Sól, śnieg, opady, błoto – wszystko to sprawia, że płyn do spryskiwaczy jest dużo ważniejszy, niż podczas miesięcy wiosenno-letnich. Za jego brak możemy dostać wysoki mandat – od 500 do nawet 5000 zł! 

Wysoki mandat za taką „bzdurę”?

mandat policja fotoradar

Czysta szyba to priorytet podczas krótkich, zimowych dni. Ciemno robi się znacznie szybciej, a widoczność to podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nie masz w swoim samochodzie płynu do spryskiwaczy? Można dostać za to mandat nawet 500 zł – od policjanta. Jeśli odmówisz przyjęcia mandatu, a sprawa zostanie skierowana do sądu, wysokość kary może sięgnąć nawet 5000 zł. 

A mówimy przecież o płynie do spryskiwaczy, który nie kosztuje więcej niż 10 zł. Dlatego warto zawsze upewnić się przed jazdą, że mamy pełny zbiorniczek. 

Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia mandatu. Każdy, kto kiedyś znalazł się w takiej sytuacji na pewno się z nami zgodzi. Gdy płyn do spryskiwaczy się skończy, a my akurat jesteśmy w trasie, nasza szyba w zimowe dni bardzo szybko ubrudzi się do takiego stopnia, że po prostu nic nie będzie widać. 

płyn do spryskiwaczy

Nie przepłacaj, bądź przygotowany

Oczywiście, zawsze można zatrzymać się na stacji benzynowej i dokupić płyn do spryskiwaczy, ale po co przepłacać? Lepiej upewnić się przed jazdą, że mamy pełni zbiornik tego płynu. I wtedy żaden mandat nie będzie nam straszny. 

Przy okazji – zdecydowanie odradzamy stosowania technik „podjeżdżania pod TIR-a” aby wyczyścić sobie przednią szybę. Nie dość, że jazda na zderzaku ciężarówki jest niebezpieczna, grozi mandatem, to jeszcze upaskudzimy sobie samochód wszystkim tym, co zalegało na drodze – solą, błotem itp. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News