Nowy limit na paliwo dla kierowców w Polsce! Na wybranych stacjach zatankujemy tylko 25 litrów

Nowy limit na paliwo dla kierowców w Polsce! Na wybranych stacjach zatankujemy tylko 25 litrów

paliwo-nowy-limit-uwaga

Podaj dalej

Paliwo nie dość, że w ostatnich dniach jest rekordowo drogie, to jeszcze pojawia się ryzyko, że po prostu go zabraknie. Wszyscy widzieliśmy obrazki tankujących na zapas do kanistrów kierowców. Szybko po tej akcji pojawił się limit na paliwo wynoszący 50 litrów. Teraz jednak – na wybranych stacjach – limit ten został zmniejszony do 25 litrów. 

Nowy limit na paliwo

kobieta-paliwo-tankowanie-stacja
fot. freepik

Wojna na Ukrainie trwa już drugi tydzień, a sytuacja na stacjach paliw jest daleka od stabilnej. Wysokie ceny ropy naftowej (najwyższe od 2014 roku), szalejący kurs dolara i euro, inflacja… Wszystko to oznacza, że paliwo na naszych stacjach jest bardzo drogie. 

Kierowcy w obawie przed nadchodzącą drożyzną zaczęli tankować paliwo na zapas. Wiele stacji w Polsce wprowadziło z tego powodu limit 50 litrów na tankowanie. Jednakże, jak podaje portal ChceAuto.pl, limit ten na wybranych stacjach został zmniejszony do 25 litrów. O jakie stacje chodzi?

Jak czytamy na załączonym zdjęciu: – W trosce o zapewnienie płynności ruchu limit paliwa dla samochodów osobowych: wyłącznie na stacjach przygranicznych 25 litrów. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia. 

Bez paniki

Z informacji wynika również, że najbliższa stacja znajduje się w Łańcucie, a więc chodzi o naszą wschodnią granicę z Ukrainą. Na ten moment nie wiemy jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o inne (na przykład na zachodzie z Niemcami) stacje przygraniczne. 

Taki limit na paliwo może wprowadzić pewne utrudnienia, ale 25 litrów to wciąż wystarczająco dużo paliwa aby pokonać 300-400 kilometrów. Dla podróżujących będzie to więc pewna niedogodność, ale nie sprawi, że utkniemy w danym miejscu na dłużej. 

Jak wskazują komentujący, problem może pojawić się dla kierowców tankujących paliwo do kanistrów dla pojazdów rolniczych, quadów, czy kosiarek. W takiej sytuacji zapewne będziemy musieli podjeżdżać do kanistra na kilka razy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News