PILNE: Od 20 grudnia Twój Diesel nie odpali! Ogromne problemy dla kierowców w całej Polsce [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Od 20 grudnia Twój Diesel nie odpali! Ogromne problemy dla kierowców w całej Polsce [WYJAŚNIAMY]

skoda-diesel-tdi

Podaj dalej

Jeszcze kilka najbliższych dni będzie w miarę spokojnych dla kierowców w Polsce, ale sytuacja diametralnie zmieni się 20 grudnia. Od tego dnia większość silników typu Diesel będzie miało problemy z odpaleniem swoich samochodów. 

Benzyna i diesel – kierowcy będą mieli duże problemy

skoda-superb-kombi-diesel-v6-tdi-audi

Do tej pory zima była dla kierowców w miarę łaskawa. Oprócz delikatnych opadów śniegu (koniecznie sprawdźcie tę promocję), mrozy nie były większe niż -4 czy -5 stopni Celsjusza. W takich warunkach nawet starsze silniki typu Diesel odpalają bez większych problemów. 

Najbliższe dni do 20 grudnia również nie powinny przysporzyć kierowcom większych problemów. Jak informuje portal fanipogody.pl sytuacja ta zacznie zmieniać się jednak bezpośrednio przed świętami. – Wtedy do Europy zacznie spływać potężna dawka chłodu, a mróz zrobi się naprawdę siarczysty – czytamy. 

Spadek temperatur będzie naprawdę potężny. Na wschodzie kontynentu temperatura spadnie nawet do -37 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o Polskę, nie będzie wcale dużo lepiej. Komputerowe modele przewidują mróz na poziomie -25 stopni Celsjusza. Oczywiście, to tylko prognozy, ale jeśli się sprawdzą, wielu kierowców w Polsce będzie miała ogromne problemy.

PILNE: Na polskich tablicach rejestracyjnych za granicą. Grozi ci mandat od 3200 zł do nawet 13 000 zł!

Czy zimowe paliwo pomoże?

kiedy pierwszy śnieg zima opony zimowe
fot. pixabay

Na stacjach w całej Polsce tankujemy obecnie zimowe paliwo, którego temperatura zamarzania wynosi – 20 stopni Celsjusza. Jeśli więc powietrze będzie chłodniejsze, benzyna i Diesel w naszym baku może zamarznąć. 

Ale nawet jeśli prognozy się nie sprawdzą, kierowcy starszych silników typu Diesel mogą spodziewać się problemów z odpaleniem. Dlatego warto już teraz sprawdzić stan naładowania swojego akumulatora i w razie potrzeby doładować go prostownikiem lub po prostu wymienić na nowy. 

Jeśli macie starszy samochód bez systemu start/stop koszt wymiany akumulatora nie powinien przekroczyć 200 zł. A zapewnicie sobie spokój nawet na największe mrozy. No chyba że paliwo w waszym baku zamarznie – na to już niestety nie mamy większego wpływu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News