PILNE: Od 1 września benzyna i Diesel będą tańsze o 1 zł/litrze! Nowy pakiet pomocowy dla tych kierowców

PILNE: Od 1 września benzyna i Diesel będą tańsze o 1 zł/litrze! Nowy pakiet pomocowy dla tych kierowców

diesel-zakaz-zwrot-akcji

Podaj dalej

Gigant gazowo-naftowy TotalEnergies ogłosił nowe rabaty na paliwo. Od 1 września do 1 listopada benzyna i Diesel będą o prawie 1 zł na litrze tańsze. To kolejny krok, oprócz zniżki rządowej w wysokości 80 groszy, aby ulżyć kierowcom. 

Benzyna i Diesel znów potanieją

benzyna diesel ceny paliw paliwo samochód
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Francuzi jeszcze do niedawna mieli jedno z najdroższych paliw w całej Europie. Francuski gigant gazowo-naftowy Total Energies ogłosił jednak, że benzyna i Diesel od 1 września będą aż o złotówkę na litrze tańsze. Jak to możliwe?

– Od 1 września do 1 listopada TotalEnergies obniży cenę paliw ropopochodnych sprzedawanych na stacjach o 20 centów za litr w porównaniu do cen kształtowanych na międzynarodowych notowaniach rynkowych, a następnie o 10 centów za litr od 1 listopada do 31 grudnia – czytamy w komunikacie prasowym. 

Ten rabat na benzynę i Diesel jest dodatkiem do pomocy w wysokości 18 centów na litr przyznanej przez rząd.

Dobra decyzja dla kierowców

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik.com – irenemiller

Minister Gospodarki Bruno Le Maire zareagował szybko, przyjmując decyzję TotanEnergies. „To bardzo mocna i dobra decyzja dla konsumentów”. Ponadto, minister nie wykluczył również wydłużenia, a nawet podwyższenia rządowego rabatu na ceny paliw w najbliższych tygodniach. 

Dodał, że „to co Total osiąga, jest bardzo znaczące w porównaniu z zyskami osiągniętymi w rafinacji we Francji przez całą grupę.” 

Co ciekawe, TotalEnergies jest oskarżane przez kilku wybranych przedstawicieli opozycji. Mówią, że osiągnęła „super zyski” z gwałtownie rosnącymi cenami paliw. Firma już w lutym zaoferowała zniżkę 10 centów za litr na swoich stacjach na obszarach wiejskich. W kwietniu rozszerzyła ofertę na wszystkie stacje w kraju. 

Duże zyski giganta

Bruno Le Maire wezwał w czerwcu do kontynuacji lub nawet zwiększenia rabatu. A TotalEnergies zapowiedział zwiększenie go do 12 centów, ale ograniczając zakres środka do swoich jedynych stacji obsługi autostrad. 

„Naszym priorytetem są zatem konsumenci. Ponieważ wolimy wnieść natychmiastowy i bezpośredni wkład dla naszych klientów, a nie pośredni podatek, który byłby karą dla naszych rafinerii”, skomentował w komunikacie prasowym Patrick Pouyanné, dyrektor generalny TotalEnergies.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News