PILNE: Od 1 października podwyżka podatku na benzynę, Diesel i LPG. Kierowcy zapłacą za paliwo krocie!

PILNE: Od 1 października podwyżka podatku na benzynę, Diesel i LPG. Kierowcy zapłacą za paliwo krocie!

Na tych stacjach w Polsce diesel, benzyna, LPG są najtańsze

Podaj dalej

Podatek za benzynę, Diesel, czy LPG zostanie podwyższony od 1 października. Kierowcy, którzy obecnie mogą cieszyć się najtańszą benzyną od rozpoczęcia wojny, będą musieli mieć się na baczności na jesień. Podwyżka podatku nie powinna jednak potrwać długo. 

Benzyna i Diesel znów drożej

Od 8 sierpnia takie ceny za diesel, benzynę, LPG
fot. freepik.com – jofreepik

W ostatnich tygodniach cena benzyny w Szwecji spadła do najniższego poziomu od stycznia. Diesel również potaniał, choć nie tak bardzo – podobnie jak w całej Europie. Ta radość nie potrwa jednak zbyt długo. 

Socjaldemokraci i szwedzki minister finansów pracują już nad tym, aby podwyżka podatku nie potrwała długo. Pojawi się ona jednak 1 października i potrwa na pewno do 31 grudnia. W tym terminie podatek zostanie podniesiony o 0,60 zł. 

W wywiadzie dla TV4 minister finansów Mikael Damberg mówił o planach socjaldemokratów dotyczących podatków za benzynę czy Diesel, jeśli wygrają wybory. 

Zmiany w Nowy Rok

Oto ile zapłacimy za diesel, benzynę i LPG
fot. stock.adobe.com – alexanderuhrin

Z dniem 1 października podatek za benzynę i Diesel zostanie podwyższony o 0,60 zł za litr. Wszystko za sprawą zniesienia dotychczasowej ulgi obowiązującej od 1 maja. Następnie nowy podatek zostanie podniesiony w Nowy Rok, z wyliczeniem wskaźnika inflacji. Socjaldemokraci jednak wtedy chcą znów go obniżyć. 

– Jest różnica, czy obniżasz podatek od tego, co szkodliwe dla środowiska, czy aktywnie chcesz go podnieść. Rozsądnie jest nie podnosić go w tej sytuacji – powiedział. 

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo paliwa brak
fot. freepik.com – shotmedia

Mikael Damberg podkreśla, że odliczenia kosztów podróży również zostaną poprawione w Nowy Rok. Wtedy nawet ci podróżujący autobusem czy pociągiem mogą otrzymać „odszkodowanie” za podróż w wysokości do 3800 zł. 

Od Nowego Roku odliczenie za przejazdy ulegnie poprawie i stanie się neutralne dla podróży. Teraz dostaniesz odszkodowanie nawet gdy dojeżdżasz autobusem, czy pociągiem. Ta zmiana będzie bardzo dobra. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News