PILNE: Od 1 października 10-letnia gwarancja na silnik i podzespoły. "Bye, bye" panie mechaniku!

PILNE: Od 1 października 10-letnia gwarancja na silnik i podzespoły. "Bye, bye" panie mechaniku!

maserati-gwarancja-10-letnia

Podaj dalej

Choć samochody z silnikami benzynowymi i typu Diesel już wkrótce zostaną całkowicie wygaszone, jednostki spalinowe jeszcze nigdy nie były tak dobre jak dziś. Najlepszym dowodem na to może być wprowadzona od 1 października 10-letnia gwarancja na silnik, podzespoły i skrzynię biegów. 

Nowa gwarancja od Maserati

maserati

Maserati chce porzucić stereotyp, że włoskie samochody są zawodne. Producent ogłosił właśnie nowy 10-letni program gwarancyjny dla swoich pojazdów. 

Nowy program gwarancyjny Extra10 rozszerza zakres elementów układu napędowego, w tym silnika i skrzyni biegów, do czasu ukończenia 10. roku życia. Program jest ofertą dodatkową do istniejącego programu gwarancyjnego Maserati, który jest dostępny na okres 4 lub 5 lat. 

– Ta nowa usługa umożliwia Maserati zapewnienie wszystkim swoim klientom innowacyjnej oferty, dodając wartość pod względem niezrównanej elastyczności w świecie motoryzacyjnym – czytamy w komunikacie prasowym. 

Ten program to będzie hit

– Główna funkcja marki to konsolidacja wartości jej samochodów w czasie. Gwarancja rozszerzona da  całkowity spokój ducha. Wszystko dzięki połączeniu najlepszych osiągów i radości z jazdy typowej dla każdego samochodu spod naszego znaku. 

maserati_ghibli_q4_28
Fot. Maserati

Program gwarancyjny Extra10 będzie dostępny dla wszystkich nowych modeli Maserati. Początkowo pojawi się tylko w USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej od 1 października 2022 roku. W ramach gwarancji Maserati odbierze zepsuty samochód spod domu i podstawi samochód zastępczy. 

Przypuszczalnie program gwarancyjny Extra10 będzie również dostępny dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki. Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone. 

Jednym z najbardziej ekscytujących nowych modeli Maserati w przygotowaniu jest całkowicie elektryczne wersja GranTurismo nazwana Folgore. Producent nie potwierdził specyfikacji technicznych tego modelu. Jednakże, plotki sugerują, że otrzyma trójsilnikowy układ elektryczny o mocy 1184 KM. Samochód stanie się więc z marszu najmocniejszym drogowym Maserati w historii. Będzie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. W przygotowaniu jest także elektryczna wersja MC20. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News