PILNE: Od 1 marca zniesienie większości obostrzeń! Premier Morawiecki: "Można znieść znaczącą część ograniczeń"

PILNE: Od 1 marca zniesienie większości obostrzeń! Premier Morawiecki: "Można znieść znaczącą część ograniczeń"

podatki morawiecki

Podaj dalej

Podczas dzisiejszej porannej konferencji Ministra Zdrowia i premiera Morawieckiego rząd zniósł większość obostrzeń. Nowe przepisy wejdą w życie od 1 marca. Jakie obostrzenia pozostaną? 

Obostrzenia od 1 marca – nowe zmiany

Rząd znosi niemal wszystkie, choć i tak już nieliczne restrykcje od 1 marca. Premier Morawiecki zapowiedział, jakie obostrzenia pozostaną. 

RMF 24 podaje: – Rząd znosi niemal wszystkie, choć i tak już nieliczne, obostrzenia covidowe. Utrzymany zostaje głównie obowiązek noszenia maseczek w miejscach zamkniętych. Widzimy, że śmiertelność wywołana omikronem jest dalece niższa niż prognozowano – przekonuje premier.

Od 1 marca zostają zniesione wszystkie obostrzenia, za wyjątkiem: 

  • izolacja i kwarantanna dla współdomownika 
  • kwarantanna przyjazdowa (obowiązuje osoby bez ważnego certyfikatu)
  • maseczki w przestrzeniach zamkniętych

Dla podróżujących zmienia się zatem to, że jeśli mamy ważny certyfikat szczepień, nie będziemy musieli robić testu i nie trafimy na kwarantannę. 

mateusz-morawiecki-obostrzenia

Mateusz Morawiecki: – Pandemia COVID-19 towarzyszy nam już od 2 lat. Musieliśmy się w tym czasie zmierzyć z wyzwaniami, jakich nigdy do tej pory nie doświadczaliśmy. Musieliśmy wdrażać wiele nowych ograniczeń i zasad w życiu społecznym i gospodarczym. Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Kolejne kraje europejskie znoszą dzisiaj restrykcje i obostrzenia i wracają do normalności, jednocześnie cały czas zachęcając do szczepień

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News