PILNE: Od 1 listopada podwyżka cen za przegląd techniczny! Wizyta u diagnosty pociągnie po kieszeni

PILNE: Od 1 listopada podwyżka cen za przegląd techniczny! Wizyta u diagnosty pociągnie po kieszeni

przeglad-techniczny-podwyzka-cen

Podaj dalej

Przegląd techniczny podrożeje już od 1 listopada, a kierowców którzy pojadą do diagnosty pociągnie po portfelu. Mamy już drogie samochody, drogie paliwo to teraz jeszcze nadszedł czas na drogie badanie techniczne. Wszystko drożeje i pozostaje tylko czekać, aż podobne podwyżki zostaną wprowadzone u nas. 

Przegląd techniczny od listopada drożej

przegląd techniczny badanie rząd oszustwa gruzy
fot. pixabay

1 listopada 2021 roku przegląd techniczny we Włoszech będzie droższy. Kierowcy posiadający samochód w kraju calcio i pizzy zapłacą o 55 zł więcej. W przypadku autoryzowanych warsztatów będzie to koszt 390 zł. Wykonanie tej samej operacji w nieautoryzowanym zakładzie będzie kosztowało natomiast 253 zł – o 45 zł więcej niż poprzednio. 

Podwyżka została zaplanowana już rok temu, a potem z powodu pandemii została przełożona „na później”. Nikt jednak o niej nie zapomniał i teraz przegląd techniczny pociągnie Włochów po kieszeni. 

Rząd zaplanował jednak wsparcie dla kierowców w wysokości finansowania do 4 milionów euro rocznie. To oznacza możliwość „pokrycia” różnicy w nieco ponad 400 000 przeglądów technicznych rocznie. Ale szacowana liczba samochodów do przeglądu to aż 15 milionów. 

Dla kogo zniżka?

Ponadto, kierowcy będą mogli liczyć na zniżkę przeznaczoną dla jednego pojazdu na kierowcę. Została ona nazwana „bonusem na bezpieczny pojazd” i wystarczy zarejestrować się w internecie, aby zamówić zniżkę. 

Jeśli kierowcy się nie zarejestrują, od 21 grudnia obowiązywać będzie zasada „kto pierwszy ten lepszy”. 4 miliony euro środków szybko się wyczerpią i zostaną przeznaczone dla 402 tysięcy kierowców, którzy o nie poproszę. 

Wystarczy zarejestrować się na portalu, podać dowód osobisty i numer rejestracyjny pojazdu i mieć nadzieję, że uda się zyskać zwrot 45 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News