PILNE: Od 1 kwietnia paliwo tańsze nawet o 1 zł/litr! Diesel, benzyna i LPG z dużymi oszczędnościami

PILNE: Od 1 kwietnia paliwo tańsze nawet o 1 zł/litr! Diesel, benzyna i LPG z dużymi oszczędnościami

paliwo-za-468-zl-za-litr-akcja-specjalna

Podaj dalej

Choć mogłoby się wydawać, że kierowcy powoli zaczynają przyzwyczajać się do cen paliw na stacjach benzynowych, wkrótce ich samochody będą jeździć za dużo mniejsze pieniądze. Od 1 kwietnia paliwo – benzyna, Diesel i LPG, będzie tańsze. Ale ceny na dystrybutorach nie ulegną zmianie. 

Paliwo mniej bolesne od kwietnia

paliwo-mandat-za-zbyt-wysokie-spalanie
fot. freepik

Wojna w Ukrainie trwa już drugi miesiąc, a sankcje mają wpływ na cały świat. Paliwo jest drogie nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, czy nawet Stanach Zjednoczonych, które wydobywają własną ropę. Na szczęście wraz z nadejściem wiosny kierowcy będą mogli zaczerpnąć nieco powietrza. 

Wszystko za sprawą zmieniających się temperatur. W lutym, gdy zaczęła się wojna i paliwo momentalnie poszybowało do góry, była zima. A to najgorszy okres jeśli chodzi o spalanie i oszczędności związane z benzyną, Dieslem, czy LPG. 

PILNE: Po ile paliwo na Wielkanoc? Święta tuż tuż – benzyna, Diesel i LPG zaskoczą kierowców

Od 1 kwietnia możemy spodziewać się, że wiosna zadomowi się w naszym kraju na dobre. A to przełoży się na duże oszczędności dla kierowców. Niższe spalanie naszych samochodów związane z cieplejszymi temperaturami powietrza można przełożyć na oszczędności około 1 zł/litr. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi… I tak dalej. Nie jest to ogromne pocieszenie, ale jednak. Będziemy podróżować taniej. 

ropa paliwo ceny
fot. pixabay

Twoja benzyna, Diesel, czy LPG – spalą mniej paliwa

Wystarczy spojrzeć, jak długo nasz silnik rozgrzewa się w zimie. Największe oszczędności poczują kierowcy podróżujący po miastach, często gaszący i włączający ponownie swój silnik. Apetyt na paliwo na pewno zmaleje, dzięki czemu kierowcy będą mogli złapać nieco oddechu. 

Czy możemy liczyć również na zmniejszenie cen paliw na stacjach benzynowych? Na ten moment wydaje się, że sytuacja mocno się ustabilizowała. Benzyna kosztuje w okolicach 6,50 zł/litr, natomiast Diesel to wydatek rzędu 7,30 zł/litr. Ceny ropy Brent również ustabilizowały się na poziomie 110 dolarów za baryłkę. 

Na ceny paliw ogromny wpływ ma wojna w Ukrainie. Ostatnio pojawiły się pewne optymistyczne przesłanki związane z rozmowami pokojowymi. Wydaje się jednak, że wojna za naszą wschodnią granicą nie skończy się tak szybko. Mimo to, wraz z nadejściem lata kierowcy na pewno odczują w swoich portfelach delikatne poluzowanie. 

PILNE: Po ile paliwo na Wielkanoc? Święta tuż tuż – benzyna, Diesel i LPG zaskoczą kierowców

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News