PILNE: Od 1 grudnia czeka nas kryzys na stacjach paliw! Kierowcy staną w obliczu "podwójnego szaleństwa"

PILNE: Od 1 grudnia czeka nas kryzys na stacjach paliw! Kierowcy staną w obliczu "podwójnego szaleństwa"

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek-3.

Podaj dalej

Ceny paliw gwałtownie rosną – benzyna i Diesel jeszcze nigdy nie były tak drogie. Za pełny bak kierowcy muszą zapłacić dziś prawie 80 zł więcej niż przed rokiem. Ale to jeszcze nie koniec problemów. Według ekspertów grudzień będzie najgorszym miesiącem w roku dla zmotoryzowanych. 

Paliwo będzie rekordowo drogie… O ile w ogóle będzie

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Według najnowszych danych i statystyk, a także „paragonu grozy”, który niedawno pojawił się w internecie, kierowcy płacą za pełny bak paliwa około 80 zł więcej niż przed rokiem. Paliwo jeszcze nigdy nie było tak drogie. Niestety, w obliczu ciągłych problemów z dostawami trapiących cały świat, możemy spodziewać się ogromnych problemów od grudnia. 

Organizacja motoryzacyjna RAC twierdzi, że kierowcy staną w obliczu podwójnego szaleństwa od 1 grudnia – ceny będą rosły, a na stacjach może zacząć brakować benzyny i Diesla. Ta sytuacja ma miejsce już dziś w Wielkiej Brytanii, a nadejście świąt Bożego Narodzenia będzie tylko eskalować ten problem. 

Choć nie spodziewamy się, że paliwo nagle zniknie z polskich stacji benzynowych, na pewno musimy liczyć się z kolejnymi podwyżkami cen. Grudzień to miesiąc, w którym kierowcy jeżdżą dużo więcej, więc – podobnie jak w miesiącach wakacyjnych – popyt na paliwo jest dużo większy. A to oznacza niemal pewny wzrost cen. 

Benzyna i Diesel za ponad 6 zł/litr

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Kryzys w Wielkiej Brytanii nie ustaje. Rzecznik RAC, Simon Williams powiedział: – Kierowcy nie tylko walczą o zatankowanie swoich pojazdów. Muszą płacić też za to ogromne pieniądze, ze względu na rosnące koszty ceny baryłki. To właśnie one powodują dalsze problemy przy dystrybutorach.

– W miarę, gdy życie wraca do normy, gdy świat zaczyna sobie radzić z pandemią koronawirusa, popyt na paliwo przewyższa podaż. Grupa producencka OPEC+ zdecydowała w poniedziałek, aby nie wypuszczać więcej ropy. Cena baryłki przekroczyła 80 dolarów – po raz pierwszy od ponad 3 lat. 

Święta Bożego Narodzenia nie pomogą kierowcom

– Wygląda na to, że może to oznaczać dalsze nieszczęście dla kierowców na stacjach paliw. Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, a niektórzy analitycy przewidują, że do tego czasu cena może osiągnąć nawet 90 dolarów. Gdyby tak się stało, moglibyśmy zobaczyć rekordowe ceny za paliwo. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kierowcy w Polsce doświadczyli wzrostu cen paliw o ponad 1 zł za litr. Paliwo jeszcze nigdy nie było tak drogie, a niestety wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Co ciekawe, rząd francuski podjął już decyzję, że w obliczu kolejnych podwyżek, utnie podatek z paliwa, aby kierowcy mogli płacić za nie mniej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News