PILNE: Od 1 czerwca nowe zasady dla podróżujących po całej Polsce! Będzie drożej o 100%

PILNE: Od 1 czerwca nowe zasady dla podróżujących po całej Polsce! Będzie drożej o 100%

inflacja ceny

Podaj dalej

Od 1 czerwca zmienią się zasady dotyczą podróży kolejami po całej Polsce. Do tej pory, od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie uchodźcy mogli podróżować pociągami PKP Intercity za darmo po całej Polsce. Teraz jednak się to zmieni. 

Nowe zasady dla uchodźców

kolej pkp
fot. pixabay

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 3 miesiące, a Polska jest krajem, do którego napływ uchodźców był zdecydowanie największy. Początkowa pomoc ulegnie teraz jednak zmianom. 

Od 1 czerwca zmienią się zasady wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy. Jak czytamy w komunikacie prasowym PKP Intercity: 

„Dotychczas ukraińscy obywatele mogli podróżować pociągami PKP Intercity po całej Polsce. Od początku czerwca będą mieli taką możliwość tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, tj. Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa.”

Nie tylko PKP

autobus-bilety-diesel-ceny
fot. freepik

W wymienionych wyżej, pozostających darmowymi relacjach, obywatele Ukrainy mogą wciąż podróżować nieodpłatnie, jednak muszą pamiętać o tym, aby pobrać bilet w kasie. Darmowe miejscówki na przejazd do tych miejscowości mogą nabyć w kasie biletowej na dowolnej stacji w Polsce lub u konduktora w  pociągu.

Zmianom ulegnie także komunikacja miejska w wielu miastach Polski. Podobnie jak w przypadku PKP Intercity, również autobusy i tramwaje przestaną być darmowe dla wielu ukraińskich obywateli. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News