PILNE: Obowiązkowy przegląd techniczny co 2 lata! Polacy mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy

PILNE: Obowiązkowy przegląd techniczny co 2 lata! Polacy mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy

przegląd techniczny

Podaj dalej

Przegląd techniczny to jedna z tych czynności, do której kierowcy podchodzą jak do ognia. Podobnie jak wymiana opon, czy serwis olejowy, wiąże się z kosztami i utratą czasu. Przegląd techniczny wiąże się jednak z dodatkowym stresem, bo co jeśli nasze auto okaże się niesprawne? Na szczęście w Polsce można zrobić przegląd obowiązkowy co 2 lata, a nie co 1. 

Przegląd techniczny to niewygodny obowiązek 

przeglad-techniczny-podwyzka-cen

Wizyta u diagnosty zawsze wiąże się ze stresem, że podczas badania okaże się, że nasz samochód jest niesprawny. Wtedy trzeba dokonać napraw, wrócić do diagnosty i dopiero sprawdzić, czy wszystko jest okej. To oczywiście dodatkowe koszty, czas i nerwy. 

Ale nie wszystkie samochody objęte są corocznym obowiązkiem wizyty w stacji diagnostycznej. Mało kto wie, że nowe samochody otrzymują przegląd na… 3 lata! To oznacza, że gdy kupicie nowy samochód (o co nie jest teraz łatwo), będziecie mieli spokój na 3 lata. Po tym czasie przegląd techniczny, który zrobicie, będzie obowiązywał na 2 lata. 

Dzięki temu przez 5 lat tylko raz będziecie musieli wykonać obowiązkowe badanie techniczne. Dopiero po tym okresie samochód wejdzie w cykl roczny, który trwa już do samego końca. 

przeglad samochodu stacja diagnostyczna

Coroczny przegląd techniczny to zmora 

Obecnie wizyta u diagnosty kosztuje 98 zł, ale wkrótce może się to zmienić. Niedawno doszło do głośnych strajków diagnostów, bowiem kwota ta jest stała już od bardzo dawna. Domagają się oni jej zmiany, więc w najbliższym czasie rzadsze wizyty u diagnostów mogą okazać się na wagę złota. 

Wykonując przegląd, nawet autem które jest młodsze niż 5 lat, musimy jednak pamiętać o tym, że termin ważności waszej gaśnicy prawdopodobnie skończy się przed tym czasem. Wtedy należy albo wymienić ją na nową, albo oddać do legalizacji. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News