PILNE: Nowa obniżka cen za paliwo potwierdzona! Benzyna i Diesel tańsze o 1,50 zł za litr - wiemy do kiedy

PILNE: Nowa obniżka cen za paliwo potwierdzona! Benzyna i Diesel tańsze o 1,50 zł za litr - wiemy do kiedy

paliwo-za-468-zl-za-litr-akcja-specjalna

Podaj dalej

Rządowa zniżka na paliwo obowiązuje w wielu krajach – jak wiemy, benzyna i Diesel są rekordowo drogie w całej Europie. Wielu rządom, nawet w środku kryzysu, udaje się potwierdzić duże cięcia cen na paliwo – olej napędowy, benzynę, LPG i metan. Mowa tu nawet o 1,50 zł taniej na litrze. To świetna wiadomość dla wszystkich Polaków wybierających się na wakacje. 

Obniżka cen za paliwo prawie do końca wakacji

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – RobertBodnarT

Pomimo kryzysu rządowego we Włoszech resorty Gospodarki i Transformacji Ekologicznej nadal przedłużają obniżkę akcyzy na paliwo. Nowy termin to 21 sierpnia, który zastępuje poprzedni, wyznaczony na 2 sierpnia. 

Potwierdza to zatem postulaty ministra rozwoju gospodarczego Giancarlo Giorgettiego, który mówił o trwających ocenach wśród członków władzy wykonawczej. Zniżka w wysokości 1,50 zł za litr pozostaje taka sama, mimo iż Włosi oczekiwali nieco więcej. Zwłaszcza w obliczu sierpniowych wyjazdów na wakacje. 

Minister Gospodarki i Finansów Daniele Franco oraz Minister Przemian Ekologicznych Roberto Cingolani podpisali dekret międzyresortowy, który przedłuża do 21 sierpnia obowiązujące środki obniżające cenę za paliwo. Tym samym obniżka o 1,50 zł/litr benzyny, oleju, LPG i metanu dla pojazdów została przedłużona do tej daty – czytamy w informacji prasowej. 

benzyna diesel ceny paliwo ropa naftowa
fot. freepik

Ile zatem kosztuje benzyna i Diesel we Włoszech?

Oto opublikowane dziś dane przez Quotidiano Energia i opracowane na podstawie komunikatów poszczególnych menedżerów do Obserwatorium Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego. 

Średnia krajowa cena benzyny wynosi obecnie 1,984 euro za litr. Ceny w zależności od stacji wahają się od 1,973 do 1,990 euro za litr. Jeśli chodzi o cenę oleju napędowego, średnia wynosi 1,938 euro/litr. To zatem niewiele więcej (w porównaniu do poprzednich lat), niż musimy płacić obecnie za paliwo w Polsce. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News