PILNE: Nowa obowiązkowa aplikacja na smartfony! Musi zainstalować ją każdy kierowca

PILNE: Nowa obowiązkowa aplikacja na smartfony! Musi zainstalować ją każdy kierowca

diesel-benzyna-aplikacja-smartfon

Podaj dalej

Rząd i ministerstwa dokładają wszelkich starań, aby uczynić nasze samochody jak najbardziej ekologicznymi. Dzisiejsza benzyna lub Diesel jest znacznie czystsza niż jeszcze parę lat temu, ale jak widać, cały czas pojawiają się nowe sposoby na to, aby uczynić jazdę bardziej ekologiczną. Nowa eksperymentalna aplikacja mobilna Vienna przewiduje… zieloną falę! Co to tak naprawdę oznacza?

Benzyna i Diesel – oszczędzisz dużo pieniędzy!

diesel czerwone swiatlo

Znaczące redukcje emisji są kluczem do walki z kryzysem klimatycznym. Tym razem jednak aplikacja na smartfony pomoże kierowcom zmniejszyć spalanie ich samochodów, a także podróżować znacznie szybciej. Przy obecnych cenach benzyny czy paliwa typu Diesel, może to okazać się strzałem w dziesiątkę!

Stolica Austrii, Wiedeń, dokłada wszelkich starań, aby osiągnąć założone cele. Oprócz rozwoju transportu publicznego, rozwoju usług carsharingu i promocji elektromobilności, Wiedeń kładzie również szczególny nacisk na cyfryzację. Każdy kierowca, który chce oszczędzać czas i zmniejszyć spalanie, musi koniecznie zainstalować tę aplikację! 

Inteligentne i wzajemnie połączone systemy zarządzania ruchem nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także czynią transport bardziej ekologicznym. Ciągła jazda jest ułatwiona, więc ilość szkodliwych substancji uwalnianych z silników benzynowych czy typu Diesel do powietrza jest dużo mniejsza. Projekt pilotażowy „Verhehrsmanagement 2.0” został zainicjowany przez Miasto Wiedeń i Kapsch TrafficCom w celu zbudowania systemu. 

diesel-benzyna-aplikacja-smartfon

Twój smartfon jak sygnalizator

W ramach programu powstała już aplikacja mobilna „Grune Welle Wien”, która może zmniejszyć emisję CO2 nawet o 15%. W fazie testowej aplikacja zostanie podłączona do 75 sygnalizacji świetlnych na najbardziej ruchliwych drogach. Obejmą one 17 kilometrów wzdłuż Dunaju. 

Z aplikacji mogą korzystać nie tylko kierowcy, ale i rowerzyści. Wszystko po to, aby śledzić prędkość, z jaką powinni podróżować aby dotrzeć do następnego zielonego światła. Aplikacja pokazuje także, jak długo światła przed nami pozostaną czerwone. 

W ten sposób poruszanie się jest bardziej energooszczędne, a spalanie naszych samochodów spada. Jeśli test się powiedzie, wszystkie 600 sygnalizacji świetlnych na głównych ciągach komunikacyjnych zostanie w najbliższych latach objętych cyfrowym zarządzeniem ruchem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News