PILNE: Na tych stacjach benzynowych paliwo jest sprzedawane... "zbyt tanio"! To się wkrótce może skończyć

PILNE: Na tych stacjach benzynowych paliwo jest sprzedawane... "zbyt tanio"! To się wkrótce może skończyć

paliwo-pelny-bak-ceny-ropy-spadaja

Podaj dalej

Wielu kierowców codziennie sprawdza, ile danego dnia kosztuje paliwo. Ale sprawdzają to również właściciele stacji benzynowych. Dziś usłyszeliśmy bardzo dziwną historię, zgodnie z którą jedna stacja sprzedawała benzynę… „zbyt tanio”. Teraz będzie musiała tłumaczyć się w sądzie. 

Zbyt tanie paliwo na stacji

paliwo-syntetyczne-wraca-do-lask
fot. freepik

Nikt z nas nie lubi tankować za ogromne pieniądze, to naturalne. Ale czy paliwo może być zbyt tanie, aby kogoś zdenerwować? Okazuje się, że tak. Jak się jednak domyślacie, za tym scenariuszem nie stoi bynajmniej niezadowolony kierowca. 

Ta historia pochodzi z Waukesha w stanie Wisconsin na przedmieściach amerykańskiego miasta Wisconsin. Stacja o nazwie Woodman’s Food Market jest częścią sieci w regionie, która oprócz sklepów ma także stacje paliwowe. Według raportu WISN 12 pobliskie stacje pozwały Woodman’s na 80 000 dolarów. Powołują się one na prawo stanowe, zgodnie z którym firmy nie mogą sprzedawać towarów poniżej kosztów. 

Jaki jest dokładnie koszt? Woodman sprzedawał zwykłą benzynę za 3,59 dolara za galon – taki był stan na 21 marca wieczorem. Podczas gdy inne stacje w okolicy sprzedawały paliwo w cenie od 3,75 do 3,99 dolara. 

Do zobaczenia w sądzie?

paliwo-stacje paliw
fot. freepik

WISN 12 twierdzi, że ma ponad 200 dokumentów sądowych dotyczących tej sprawy. Serwis informacyjny wspomina również o nowych zgłoszeniach Woodmana. Ci twierdzą, że działali zgodnie z prawem, powołując się na sklep Costco oddalony o nieco ponad 6 mil jako konkurencję. I rzeczywiście wydaje się, że Costco sprzedaje benzynę w praktycznie takiej samej cenie, jak Woodman’s. 

Najwyraźniej jednak sprawa sądowa nie będzie opierać się tylko na ostatnich dniach. Według Newsweeka pozew rzekomo obejmuje 40 dni, w których powodowie twierdzą, że cena w Woodman’s była zbyt niska. Newsweek twierdzi też, że Woodman’s wniósł o zwolnienie z pozwu. 

Według najnowszych informacji amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej średnia krajowa dla zwykłej benzyny w USA wynosi 4,31 dolara za galon. Wartość ta spadła nieco (4,25 dolara) w dniu 21 marca. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News