PILNE: Nawet 425 zł zwrotu miesięcznie za paliwo! Trzeba spełnić tylko jeden warunek

PILNE: Nawet 425 zł zwrotu miesięcznie za paliwo! Trzeba spełnić tylko jeden warunek

dodatek-na-paliwo

Podaj dalej

Bardzo drogie paliwo dotyka kierowców na całym świecie, a rządy różnych państw prezentują co raz to nowsze pomysły na to, jak załagodzić kierowcom tankowanie. Ustawa o zniżkach na paliwo ma dać kierowcom nawet 425 złotych miesięcznie, jeśli cena paliwa przekroczy określoną wartość. 

Miesięczny dodatek na paliwo

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Mike Thompson przedstawił 17 marca ustawę Komisji ds. Dróg i Środków Domowych, która proponuje płacenie Amerykanom 100 dolarów miesięcznie (425 zł), jeśli paliwo będzie droższe niż 4 dolary (17 zł) za galon. 

Na stronie congress.gov nie ma jeszcze pełnego tekstu ustawy w chwili pisania tego tekstu. Rządowe biuro wydawnicze nie ma jeszcze tych informacji. Można znaleźć tytuł HR 7143: – Aby zapewnić rabaty na paliwo dla indywidualnych podatników i do innych celów”. Poseł Thompson nazywa to ustawą o zniżkach gazowych na 2022 rok.

Zgodnie z komunikatem prasowym Thompsona, pojedyncze osoby, które zarabiają mniej niż 75 000 dolarów rocznie, otrzymają dodatkowe 100 dolarów miesięcznie. Osoby zarabiające w przedziale 75-80 tysięcy rocznie, otrzymają mniejszą kwotę. 

paliwo-stacje paliw
fot. freepik

Paliwo w USA wcale nie jest drogie

Ponadto, jeśli np. mąż z żoną wspólnie zarobią mniej niż 150 000 dolarów, również otrzymają 100 dolarów miesięcznie. Ludzie zarabiający od 150 000 do 160 000 dolarów co miesiąc otrzymają mniejszą kwotę. 

Jeśli osoby kwalifikujące się do programu mają osoby na swoim utrzymaniu, dostaną kolejne 100 dolarów miesięcznie. 

Musimy przyznać, że to bardzo hojna propozycja, tym bardziej że paliwo w Stanach Zjednoczonych nie jest aż tak drogie jak w Europie. 17 zł za galon to mniej więcej 4,50 zł/litr. To o około 2 zł mniej, niż kosztuje obecnie benzyna w Polsce. A właśnie od tego momentu ma wejść w życie ustawa. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News