PILNE: Od 1 maja najbardziej agresywny podatek na paliwo zniknie! Na okres 7 miesięcy - będzie dużo taniej

PILNE: Od 1 maja najbardziej agresywny podatek na paliwo zniknie! Na okres 7 miesięcy - będzie dużo taniej

paliwo-stacje paliw

Podaj dalej

Wszyscy wiemy, że znakomita część ceny jaką płacimy za paliwo to podatki. A te uderzają nawet w najbogatszych, co pokazuje przykład Nowego Jorku. Jeden z najbogatszych stanów w USA ma ogromne podatki od nieruchomości, podatki dochodowe, czy podatki od benzyny. Ale nawet nowojorczycy cierpią z powodu szalonych podwyżek cen. 

Paliwo będzie tańsze

paliwo benzyna diesel ropa naftowa cena ceny stacje stacja paliw
fot. pixabay

Tradycyjnie w stanie Nowy Jork obowiązuje jeden z najbardziej agresywnych podatków naftowych ze wszystkich stanów poza Kalifornią. Jest to podatek na paliwo, który staje się nie do zniesienia dla nowojorczyków, gdy globalna sytuacja geopolityczna wymyka się spod kontroli. Tak więc ustawodawcy stanowi zastanawiają się nad czymś, co brzmi dosyć niesłychanie. 

Mowa o całkowitym zawieszeniu podatku w wysokości 48 centów za galon benzyny na okres do siedmiu miesięcy, począwszy od 1 maja. Ustawa, wychwalana przez wielu polityków stanu Nowy Jork, takich jak liderka większości w Senacie, ma na celu złagodzenie niektórych niezrównanych niedoli. To chyba najgorszy kryzys naftowy, jaki nowojorczycy przeżyli od czasu niesławnego kryzysu paliwowego w 1973 roku. 

Co się odwlecze…

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

– Rozmawiamy o tym, co dzieje się przy dystrybutorach. Wszyscy mamy z tego powodu ból głowy – powiedziała we wtorek przewodnicząca większości w Senacie. – Myślę, że rozpoczęła się dyskusja i chciałabym zobaczyć jakąś wersję w naszym ostatecznym budżecie. Musimy uwzględnić ból, jaki ludzie odczuwają przy dystrybutorze. 

Ta propozycja wciąż musi zostać rozważona przez stanowych prawodawców w Albany. Może obniżyć ona ceny paliw do poziomów sprzed wojny w Ukrainie. Nie ma jednak co przedwcześnie otwierać szampana. Wiele wskazuje na to, że gdy obecny kryzys paliwowy się skończy, podatek na paliwo… Może wrócić do nawet bardziej agresywnego poziomu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News