PILNE: Masz używaną benzynę lub Diesel? Możesz dostać nawet 5000 zł, ale musisz się pospieszyć!

PILNE: Masz używaną benzynę lub Diesel? Możesz dostać nawet 5000 zł, ale musisz się pospieszyć!

PILNE: Masz używaną benzynę lub Diesel? Możesz dostać nawet 5000 zł, ale musisz się pospieszyć!

Podaj dalej

Jeśli masz używany samochód z silnikiem benzynowym lub typu Diesel wciąż możesz zarobić na nim spore pieniądze. W zależności od wartości twojego auta, to ostatni moment, aby zgarnąć nawet 5000 zł więcej. Wszystko za sprawą ruchów na rynku aut używanych. 

Używana benzyna lub Diesel – wkrótce stracą na wartości

uzywana-benzyna-lub-diesel-zarobisz-kupe-siana
fot. Skoda

Na rynku samochodów używanych następuje bowiem trend spadkowy. Analitycy zauważają, że ceny samochodów używanych z silnikami benzynowymi lub typu Diesel zaczynają spadać. W sierpniu w Stanach Zjednoczonych ceny spadły o 4%, a we wrześniu trend ten się utrzymuje. Wkrótce zatem zawita rownież i do nas. 

Wskaźnik wartości pojazdów używanych Manheim, który śledzi zbiór cen używanych pojazdów, wykazał, że ceny są na najniższym poziomie od września 2021 r. i są o około 11 procent niższe niż w styczniu 2022 r. Oprócz spadku cen o 4 procent w sierpniu również spadła o 1,4 proc. do pierwszej połowy września.

Jako przykład weźmy Jeepa Wagoneera, który traci na wartości najszybciej. Jego ceny tylko w sierpniu spadły o 1,96%. Jeśli więc chcesz sprzedać swoją benzynę lub Diesel, zrób to jak najszybciej. 

fot. Skoda

Są rodzynki

Co ciekawe, niektóre modele opierają się temu trendowi. Samochody marki Hyundai, Mazda i Honda w sierpniu… podrożały. I to od 0,3 do 0,9 procenta. 

Ceny mogą nadal spadać, donosi Business Insider. Rzeczywiście, ekspert branżowy na Twitterze twierdzi, że ceny mogą spadać o 1 do 2 procent tygodniowo, co oznacza, że ​​koniec roku może być najlepszym czasem na zakup używanego samochodu. A jeśli chcesz sprzedać swoją benzynę lub Diesel z dużym zyskiem, powinieneś zrobić to jak najszybciej. 

Dealerzy samochodów używanych odczują skutki spadku cen. „Porozmawiaj z dowolnym (bardzo) dużym dealerem używanych samochodów, a usłyszysz to samo” – powiedział dyrektor generalny Capital Market Laboratories, Ophir Gottlieb. „Do cen używanych samochodów zbliża się absolutny wir deflacji”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News